APR zajmuje 2. miejsce w turnieju o puchar Tymbarku

Akademia Piłkarska Reissa zajmuje 2. miejsce w ogólnopolskim turnieju „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku!

APR zajęła 2. miejsce na turnieju o puchar TymbarkuKilkudniowe zmagania piłkarzy Akademii z reprezentacji 2008 zakończyły się spełnieniem najskrytszych marzeń! Rozgrywając finał na PGE Narodowym zdobyli 2. miejsce w najpopularniejszym turnieju w Polsce. Jak podsumowuje Prezes PZPN – Zbigniew Boniek „Bycie i granie na stadionie narodowym w tym wieku to jest rzecz nieprawdopodobna”.

W fazie grupowej  piłkarze Akademii zmierzyli się między innymi z drużyną ze Zduńskiej Woli. Kończąc spotkanie wynikiem  2:0, podopieczni trenera Nikodema Brzęckiego zapewnili sobie awans do ćwierćfinału z pierwszego miejsca w grupie. Strzelcami bramek w tym meczu zostali Aleks Kubiak i Mikołaj Daćkus.

1 maja reprezentanci Akademii Piłkarskiej Reissa wzięli udział w ćwierćfinale.

Pierwszym przeciwnikiem drużyny okazali się zawodnicy z województwa świętokrzyskiego. Emocje w tym spotkaniu wzięły górę i na kilka minut przed końcem spotkania, po potężnym strzale z połowy przeciwnika, Akademia straciła bramkę. Zawodnicy ze szkółki piłkarskiej Piotra Reissa, szybko jednak potrafili opanować nerwy i dzięki zespołowej akcji w ostatniej minucie, świetnie wykończonej przez Wojtka Szymczaka udało się zremisować i doprowadzić do rzutów karnych. Tutaj na wysokości zadania stanęli zarówno strzelcy jak i bramkarz Akademii. Bezbłędnie rzuty karne wykonali Wojciech Szymczak i Witek Pokora, a do tego dwie obrony rzutów karnych dołożył goalkeeper drużyny – Wojciech Kaczmarek.

Półfinał w wykonaniu młodych piłkarzy Akademii został rozegrany bezbłędnie.

Po bardzo dobrym meczu, zawodnicy pokonali SP 44 w Bydgoszczy wynikiem 5:1. Swoje bramki w decydującym spotkaniu oddali: Witek Pokora, Aleks Kubiak i Wojtek Szymczak. Do niedawana odległe marzenie o możliwości zagrania na Stadionie Narodowym miały się spełnić już za kilkanaście godzin!

2 maja o godzinie 10:40 piłkarze Akademii z dumą wyszli na murawę PGE Narodowy.

Prowadzona na żywo transmisja w Polsat Sport nie tylko dodała nowych pokładów energii, ale i zmotywowała do działania.

Finał rozpoczął się zdobyciem bramki w pierwszej minucie przez zawodników Akademii. Drużyna z województwa podkarpackiego nie dała sobie za wygraną i szybko odrobiła straconą bramkę. Tuż przed gwizdkiem symbolizującym przerwę, przeciwnicy Akademii Piotra Reissa zdobyli drugą bramkę. Mimo wielu fenomenalnych akcji i świetnych uderzeń, wynik utrzymał się do końca spotkania, a zawodnicy Akademii zdobyli 2. miejsce. To był mecz godny finału!

Dziękujemy za fenomenalną grę, piękne bramki i prawdziwą walkę!


Tagi: ,

Prosimy oceń artykuł


Kalendarz wydarzeń

« Lipiec 2018 » loading...
PWŚCPSN
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
17
18
19
24
25
26
31
1
2
3
4
5
sob 21

Kino TUR. Wyszczekani

20 lipca - 23 lipca
sob 21

Muzyczny Port Władysławów

21 lipca - 22 lipca
pt 27

Kino TUR. Ocean`s 8

27 lipca - 30 lipca
pt 27

XV Turkowskie Lato z Filmem

27 lipca godz. 21:30 - 23:30

Dodaj firmę do katalogu

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.