Burmistrz i wójt wręczyli stypendia na Dniach Turku i Gminy Turek

Dni Turku i Gminy Turek 2018. Stypendia

Kilkudziesięciu uczniów z turkowskich szkół i gminy Turek przekonało się o tym, że warto włożyć wiele wysiłku i pracy aby osiągnąć wyniki. W niedzielę podczas Dni Turku i Gminy Turek otrzymali jednorazowe stypendia za osiągnięcia sportowe oraz za osiągnięcia w dziedzinie kultury i działalności artystycznej.

67 stypendiów za osiągnięcia sportowe oraz 1 stypendium za osiągnięcia w dziedzinie kultury i działalności artystycznej zostało wręczonych przez Burmistrza Miasta Turku podczas ostatniego dnia imprezy. Wysokość stypendium dla uczniów szkół podstawowych, szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych wyniosła jednorazowo 180 zł.

Miasto Turek

Stypendia za osiągnięcia sportowe przyznano:

SP 4 Turek: Kinga Mruk, Weronika Wasilewska, Oliwia Warach, Maja Grobelska, Maria Jędrzejewska, Wiktoria Aleksandrowa, Agata Mendelak, Agata Lityńska, Aleksandra Frącala, Patrycja Szewczyk.

LKS „Maraton”: Hubert Kozelan, Jakub Lempac.

Klub Sportów i Sztuk Walk: Norbert Piechota, Hubert Wasilewski, Wojciech Gadomski, Patryk Dobiecki, Igor Walczak, Marcel Rosiak, Patrycja Będkowska, Adam Łajdecki, Nikola Stankiewciz, Zuzanna Chrostek, Gabriela Kolenda, Adrianna Kolenda, Weronika Mikosik.

UKS „Piątka”: Oskar Czekalak, Jakub Wojciechowski, Maciej Apelt, Filip Staszak, Franciszek Jasiński, Ernest Siwek, Jakub Bengier, Kacper Kuśmirek,  Wojciech Ślósarski, Hubert Kaczkowski, Jakub Orligóra, Przemysław Pięta, Bartosz Witkowski, Adam Kolański, Bartosz Ćwikliński, Michał Buchelt, Wiktor Kapusta, Kornelia Janczak, Gabriela Perlińska, Julia Zięba, Aleksandra Kubiak, Natalia Wojtkowiak, Weronika Karolak, Zuzanna Krawczyk, Martyna Jaroma, Daria Kaczkowska, Patrycja Łyskawa, Pola Janicka, Natalia Kaczkowska.

SP 1 Turek: Maria Orłowska, Natalia Włodarczyk, Weronika Wieczorek, Aniela Kurzawa, Martyna Forma, Julia Lubas, Aleksandra Kąpielska, Dagmara Skopińska, Klaudia Jasiak, Nikola Jeske, Weronika Mendelak.

Turkowski Klub Karate: Kacper Polus, Kacper Ogrodowczyk.

Stypendium za osiągnięcia w dziedzinie kultury i działalności artystycznej:

SP 1 Turek: Jakub Świderski.

Gmina Turek

Także uczniom z terenu gminy Turek sport i działalność artystyczna jest bliska, za co zostali wyróżnieni.

Stypendia sportowe za osiągnięcia na szczeblu wojewódzkim otrzymali:

ZSP Słodków: Daria Przybył, Izabela Rembas, Wiktoria Wojtyra, Karolina Sawicka.

Nagrody za I miejsce w ósmym regionalnym Dziecięcym Przeglądzie Pieśni Ludowej „Kukułeczka”:

SP w Chlebowie, zespół “Chlebowiacy”: Cezary Szambelańczyk, Marcel Czerwiński, Marta Piechota, Amelia Pośka, Wiktoria Gruchot.


Tagi: , ,

Prosimy oceń artykuł


Kalendarz wydarzeń

« Czerwiec 2018 » loading...
PWŚCPSN
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
pon 25
pon 25

Kino TUR. Na głęboką wodę

22 czerwca - 25 czerwca

Dodaj firmę do katalogu

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.