Kaczki Średnie. Majówka powiatowa 2018

Majówka powiatowa 2018

Piękna pogoda zachęca do wyjścia z domu. Czas wolny można dziś spędzić na świeżym powietrzu podziwiając IX Wystawę Rolniczo-Ogrodniczą połączoną z II Kulinariami Powiatu Tureckiego. 

Majówka powiatu tureckiego w Kaczkach Średnich trwa w najlepsze. Uczestnicy majówki na brak atrakcji narzekać nie mogą. Czeka na nich wystawa ogrodnicza, nowoczesne maszyny rolnicze, pokazy, konkursy oraz stoiska gastronomiczne, stowarzyszeń, kół gospodyń wiejskich biorących udział w konkursie “Eko Przepiśnika Powiatu Tureckiego” oraz II Kulinariach Powiatu Tureckiego.

W najnowszym egzemplarzu “Przepiśnika” znajdziecie przepisy na takie dania, jak: kolorowe kaszotto, chłodnik wiejski w sam raz na upały, placuszki z kaszy gryczanej, królika  w warzywach po Marianowsku. A dla łasuchów przepis na sernik wiśniowy bezglutenowy.

Wielkie gotowanie

Z kolei na scenie trwa wielkie gotowanie. Swoich sił w “Gotować każdy może” próbują dyrektor ZSR CKP w Kaczkach Średnich Krzysztof Świerk, starosta turecki Mariusz Seńko, przewodniczący Rady Powiatu Tureckiego Tadeusz Gebler, sołtys Bibianny Arkadiusz Wszędybył oraz dyrektor turkowskiego szpitala Grzegorz Gibaszek wraz z kierownik SP ZOZ Elżbietą Sylwestrzak. W ich wykonaniu można spróbować potraw takich jak:

  • kaczka po tajsku,
  • filet z kurczaka w potrawce a’la Gebler,
  • szczypiorkowe naleśniki po „rusku” z okrasą mięsno-cebulkowo-ogórkową,
  • wątróbka po rosyjsku.

Czyje danie najbardziej zasmakuje jury?

Na boisku ZSR CKP w Kaczkach Średnich także najmłodsi znajdą coś dla siebie, dmuchańce, karuzele, przejażdżki gokartem oraz konkursy. Na jeden dzień można ponadto stać się posiadaczem ciągnika grając w loterii “Wygraj ciągnik”. Będzie można również podziwiać stare samochody i zlot motocyklów.


Tagi: , , , , ,

Prosimy oceń artykuł


Kalendarz wydarzeń

« Maj 2018 » loading...
PWŚCPSN
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
2
3
śr 23
pt 25
pt 25

Kino TUR. Taxi 5

25 maja - 28 maja

Dodaj firmę do katalogu

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.