Młodzi na Paradzie Schumana

Parada Schumana 2018

12 maja, z inicjatywy Doroty Stolarskiej uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Słodkowie, Szkoły Podstawowej w Cisewie oraz Szkoły Podstawowej w Turkowicach wzięli udział w Paradzie Schumana. Marszu zorganizowanym przez Fundację Roberta Schumana dla szkół oraz Szkolnych Klubów Europejskich. 

Uczestnicy Parady Schumana, którzy w samo południe ruszyli z Krakowskiego Przedmieścia, szli pod hasłem ”Europa ma znaczenie!”. Trasa parady wiodła: Miodową – Senatorską  – Moliera – Królewską – Krakowskim Przedmieściem – Miasteczko Schumana.

Miasteczko Schumana

To miejsce ulicznych spotkań i dyskusji, wymiany doświadczeń i informacji, prezentacje najciekawszych inicjatyw organizacji pozarządowych oraz instytucji publicznych, konkursy, animacje, gry edukacyjne, otwarte debaty i spotkania z ekspertami. Co roku wydarzenia w miasteczku poświęcone są aktualnym i interesującym tematom, mającym znaczenie dla przyszłości Polski i UE.
W tym roku szczególną uwagę poświęcono prawom człowieka, Europejskiemu Roku Dziedzictwa Kulturowego oraz obchodom 100-lecia niepodległej Polski.

Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w wielu ciekawych konkursach o UE i Europie oraz poznać młodzież z innych szkół, studentów – wolontariuszy z wielu państw Europy, którzy obecnie przebywają w Warszawie.

Opiekę nad uczniami pełniła również Sylwia Bojko-Brzychcy.

materiał prasowy

Tagi: , , ,

Prosimy oceń artykuł


Kalendarz wydarzeń

« Maj 2018 » loading...
PWŚCPSN
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
2
3
śr 23
pt 25
pt 25

Kino TUR. Taxi 5

25 maja - 28 maja

Dodaj firmę do katalogu

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.