Operetki i musicalu czar w Tuliszkowie

Dla tych co mówią, że w małych miastach nic się nie dzieje, odpowiadamy – zajrzyjcie do Tuliszkowa. Tam z powodzeniem udowadniają, że można posłuchać w niewielkim mieście światowych przebojów scen operetkowych i musicalowych, które na co dzień dostępne są dla mieszkańców dużych miast. Po raz kolejny w niedzielne popołudnie w scenerii zespołu dworsko-parkowego zaśpiewali artyści łódzkich scen operetkowych.

Plac przy Miejsko-Gminnym Ośrodka Kultury w Tuliszkowie stał się miejscem dla artystów scen łódzkich i poznańskich, którzy chętnie i coraz częściej występują dla publiczności z powiatu tureckiego. 8 lipca po raz kolejny gościli tam Sylwia Strugińska i Mirosław Niewiadomski. Dwoje artystów obdarzonych niezwykłą siłą wyrazu i czarującą osobowością przeniosło publiczność w świat stworzony przez sławy muzyki rozrywkowej, jak i najsłynniejszych operetek świata.

Czar operetki i musicalu

Już słysząc kilka dźwięków mogliśmy przenieść się na wielkie sceny i estrady, gdzie królował Elvis Presley, Franc Sinatra oraz Leonard Cohen. W repertuarze znalazły się ponadto przeboje z musicalu „Evita” Don’t Cry For Me Argentina” oraz klasyki operetki “Usta milczą” F. Lehaar, “Kuplety Adeli z Zemsty Nietoperza ” J. Straussa, czy “Brunetki, Blondynki” R. Stolza oraz wiele innych ponadczasowych utworów.

Na urodę życia składają się chwile. Takie chwile, jak ta i dla takich chwil warto być w Tuliszkowie – mówił na zakończenie koncertu Mirosław Rojek dyrektor M-GOK w Tuliszkowie.

Niedzielny występ tylko potwierdził ogromną popularność koncertów operetkowych. Publiczność chętnie włączyła się do wspólnej zabawy to klaszcząc, to kołysząc się w rytm muzyki. Kolejna okazja do wysłuchania podobnego repertuaru, lecz już z udziałem artystów scen poznańskich Agnieszki Wawrzyniak i Bartosza Kuczyka będzie 5 sierpnia.


Tagi: , , , ,

Prosimy oceń artykuł


Kalendarz wydarzeń

« Lipiec 2018 » loading...
PWŚCPSN
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
17
18
19
24
25
26
31
1
2
3
4
5
pon 16
pon 16

Kino TUR. Zimna wojna

13 lipca - 16 lipca
pt 20

Kino TUR. Wyszczekani

20 lipca - 23 lipca
pt 27

Kino TUR. Ocean`s 8

27 lipca - 30 lipca

Dodaj firmę do katalogu

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.