Paula Biskup zwyciężyła w 37. Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej

Paula Biskup

Wczoraj zakończył się 37. Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej w Koninie. Zwycięzcą w swej kategorii została Paula Biskup. W tym roku festiwal odbył się z udziałem Adama Stachowiaka – wokalisty, pianisty, kompozytora i autora tekstów.

Najlepsi młodzi wokaliści z naszego regionu zaprezentowali się 11 marca na 37. Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej w Koninie. Młodych artystów w wieku od 7 do 16 lat wyłoniono 27 stycznia podczas eliminacji, do których zgłosiło się 115 osób. W niedzielę na scenie zaprezentowało się 26 wykonawców z Babiaka, Dobrej, Kleczewa, Konina, Kłodawy, Malanowa, Paprotni, Turku, Starego Miasta, Ślesina i Władysławowa.

W Komisji Artystycznej Festiwalu zasiadły m.in. piosenkarki Katarzyna Wilk oraz Joanna Zagdańska, która jest także pedagogiem Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Jurorzy oceniali warunki wokalne, osobowość i ekspresję sceniczną.

I miejsce w kategorii II (11 – 13 lat) zajęła uczennica SP nr 1 w Turku Paula Biskup.

Adam Stachowiak na 37. Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej

Od kilku lat w programie tego wydarzenia pojawia się gościnny występ profesjonalnego artysty, który staje się inspiracją dla młodych miłośników piosenki. W tym roku zaśpiewał  Adam Stachowiak, który w 2016 r. stał się objawieniem muzycznego show “The Voice of Poland”. Za namową jednego z jurorów programu po raz pierwszy wykonał własny utwór. Piosenkę „Mamo” przed premierą odcinka z jego udziałem obejrzało 3 miliony ludzi w Internecie.

foto: Paula Biskup/FB

Tagi: , , , ,

Prosimy oceń artykuł


Kalendarz wydarzeń

« Czerwiec 2018 » loading...
PWŚCPSN
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
pon 25
pon 25

Kino TUR. Na głęboką wodę

22 czerwca - 25 czerwca

Dodaj firmę do katalogu

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.