Policjant z Turku wśród najlepszych w Wielkopolsce

Policjant ruchu drogowego - finał wojewódzki - Poznań 2018

Najlepsi policjanci ruchu drogowego z całej Wielkopolski stanęli w szranki w finale na szczeblu wojewódzkim. Na wysokim czwartym miejscu uplasował się policjant z Turku st.sierż. Dominik Mąka.

Wielkopolski finał ogólnopolskiego konkursu “Policjant ruchu drogowego” przeprowadzony został w Swarzędzu. Patronat nad rywalizacja policjantów objął marszałek województwa Marek Woźniak. Organizatorami konkursu była Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu wraz z burmistrzem Swarzędza.

Finał wojewódzki poprzedziły eliminacje międzypowiatowe. Ostatecznie o awans do finału krajowego rywalizowało 35 policjantów.

Powiat turecki reprezentował st. sierż. Dominik Mąka. Co prawda nie udało mu się awansować, ale czwarte miejsce w Wielkopolsce jakie zajął zasługuje na uznanie.

Policjanci rywalizowali w kilku konkurencjach. Finał wojewódzki rozpoczął się na strzelnicy. Następnie przyszedł czas na testowy sprawdzian z wiedzy teoretycznej. Na koniec zaprezentowali swoje umiejętności kierowania ruchem w praktyce na terenie Swarzędza. Swój kunszt wykazali na jednym ze swarzędzkich skrzyżowań. Oceniani byli także ze swoich umiejętności za kierownicą motocykli i samochodów.

Najlepsi w Wielkopolsce w 2018 r.
  1. miejsce – mł. asp. Hubert Stelmaszyk z Komendy Powiatowej Policji w Kościanie,
  2. miejsce – sierż. sztab. Grzegorz Majchrzak z Komendy Powiatowej Policji w Międzychodzie,
  3. miejsce – st. sierż. Daniel Szustakowski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu,
  4. miejsce – st.sierż. Dominik Mąka z Komendy Powiatowej Policji w Turku.

Policjanci z Kościana i Międzychodu będą reprezentować Wielkopolskę w krajowym finale XXXI edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant Ruchu Drogowego”, który zostanie rozegrany we wrześniu w Krakowie.


Tagi: , ,

Prosimy oceń artykuł


Kalendarz wydarzeń

« Czerwiec 2018 » loading...
PWŚCPSN
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
pon 25
pon 25

Kino TUR. Na głęboką wodę

22 czerwca - 25 czerwca

Dodaj firmę do katalogu

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.