Powiat turecki. Transport publiczny w rękach Konina

Radni powiatu tureckiego przekazali samorządowi Konina uprawnienia w zakresie organizacji publicznego transportu zbiorowego. Takie zachowanie to zdaniem niektórych radnych utrata prestiżu dla powiatu.

 Dyskusja nad projektem uchwały stała się okazją do wyrażenia uwag na temat polityki prowadzonej przez rządzącą powiatem koalicję. – Tą uchwałą powoduje pan, że spada prestż powiatu. Jak ćmy idziecie w kierunku, żeby wyzbyć się uprawnień, które daje ustawa, wyzbywacie się na rzecz Konina – nie krył emocji radny Dariusz Młynarczyk, który podsumował przyjęcie uchwały jako powrót do PRL-u. W obronę starostę wziął Wojciech Rusek, który podkreślał, że odkąd Mariusz Seńko pełni tę funkcję, powiat zaczął być widoczny. Sam starosta natomiast uznał – bez, jak sam podkreślił, wchodzenia w szczegóły, że powiat idzie w doborowym towarzystwie, razem z Kołem i Słupcą. – PSL postępuje pragmatycznie w działaniach i stara się zabezpieczyć właściwie byt mieszkańców – bronił uchwały starosta.

 Na mocy uchwały przyjętej przez radnych to jednak nie Mariusz Seńko, jako starosta, a prezydent Konina odpowiadać będzie za transport na terenie powiatu tureckiego. Pojawiły się głosy, że taki krok odbiję się głośną czkawką.


Tagi: , , , , ,

Prosimy oceń artykuł


Kalendarz wydarzeń

« Czerwiec 2018 » loading...
PWŚCPSN
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
pon 25
pon 25

Kino TUR. Na głęboką wodę

22 czerwca - 25 czerwca

Dodaj firmę do katalogu

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.