Starosta Mariusz Seńko stawia na emerytów, a nie na młodzież

Mariusz Seńko

Praca w powiecie jest, trzeba tylko być emerytem mundurowym – pisze czytelniczka. Dziś na stronie FB powiatu tureckiego starosta chwali się artykułem zamieszczonym w Pulsie Biznesu, a tymczasem do redakcji portalu Turek24 wpłynął email turkowianki zbulwersowanej informacją zatrudniania w starostwie byłych funkcjonariuszy służb mundurowych będących już na emeryturze. Poniżej przedstawiamy treść przysłanej wiadomości. 

W minionym tygodniu w internecie zobaczyłam reportaż telewizji informacyjnej „Wielkopolska” pt. „Turek: Mundurowi Emeryci, Niepokonani” i jestem przerażona. Młodzież z naszego powiatu wyjeżdża w poszukiwaniu pracy i już nie wraca, a Starosta Mariusz Seńko otacza się emerytami. I to takimi, którzy mają całkiem niemałe, bo emerytury funkcjonariuszy służb mundurowych.

Dlaczego Starosta nie daje szansy ludziom młodym?

2 lata temu wyjechało moje ostatnie, 3 dziecko. Do Łodzi. Tak jak moi synowie, prawdopodobnie założy tam rodzinę i już nie wróci. Córka uczyła się w liceum, a synowie w Zespole Szkół Technicznych. Tutaj przez kilkanaście miesięcy po studiach szukała pracy. W końcu zrezygnowała.

Jeszcze niedawno co chwila w internecie pisało, że powiat uzyskał ogromne pieniądze na edukację, a Starosta chwalił się że stawia na młodzież. Tylko, że ta młodzież wyjeżdża, ale w starostwie stawia się na emerytów!!!

Krew zalewa kiedy widzę reportaże telewizyjne, z których dowiaduję się, że starosta zatrudnia ludzi z niewyobrażalnie dużymi emeryturami!

Najpierw były wojskowy, potem były komendant z komendy w Turku, który wcześniej był zatrudniony jako kierownik w starostwie, a potem został dyrektorem szpitala. Teraz były policjant z Kalisza i Koła oraz były komendant straży pożarnej.

Gdzie jest miejsce dla młodych, wykształconych ludzi Panie Mariuszu Seńko? – pyta czytelniczka.

*tytuł pochodzi od redakcji, dane czytelniczki do wiadomości redakcji

Tagi: ,

Prosimy oceń artykuł


Kalendarz wydarzeń

« Czerwiec 2018 » loading...
PWŚCPSN
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
pon 25
pon 25

Kino TUR. Na głęboką wodę

22 czerwca - 25 czerwca

Dodaj firmę do katalogu

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.