Turek. Panie z kursu samoobrony wiedzą, jak udzielić pierwszej pomocy

Turek Kurs Samoobrony. Pierwsza Pomoc

Trwa kurs samoobrony przeznaczony dla pań. W ramach kursu „Bądź Bezpieczna”, który obejmuje zajęcia prowadzone przez trenerów samoobrony, specjalistów ds. przemocy są i te prowadzone przez ratowników medycznych. Wczoraj odbyły się czwarte zajęcia, tym razem w ramach kursu panie mogły dowiedzieć się, jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy.

Za nimi półmetek, 12 marca na czwartych zajęciach panie uczyły się udzielania w sposób prawidłowy pierwszej pomocy przedmedycznej. Mimo, że wszyscy zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest właściwe udzielanie pierwszej pomocy w sytuacjach zagrożenia, to jednak wiele osób jeszcze nie posiada w tym zakresie odpowiedniej wiedzy i umiejętności. O czynnościach wykonanych w odpowiedni sposób, które mogą uratować życie mówiła podczas wykładu i ćwiczeń Elżbieta Niespodziańska.

Uczestniczki kursu wiedzą, jak udzielić pierwszej pomocy

Podczas zajęć panie dowiedziały się m.in.: jak prawidłowo ocenić stan osoby poszkodowanej, jakie informacje przekazać dyspozytorowi dzwoniąc na numer 112 lub 999, jak wygląda prawidłowa technika resuscytacji i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz jak należy ułożyć osobę w pozycji bezpiecznej.

Podczas zajęć duży nacisk położny został również na aspekty związane z ratownictwem dzieci i niemowląt. Omówiono jaka jest różnica w podjęciu akcji reanimacyjnej u dziecka, a jaka u osoby dorosłej. Jakie należy czynności wykonać przy zadławieniu, zachłyśnięciu czy poparzeniach u dzieci.

Panie miały okazję same spróbować swoich sił ćwicząc resuscytację na fantomach, użyczonych przez Piotra Itczaka z firmy Iva PiT za co organizatorzy serdecznie dziękują.

Najważniejsze to chcieć pomóc. Największym błędem jest nieudzielenie pomocy – mówiła słuchaczkom Elżbieta Niespodziańska


Tagi: , , , ,

Prosimy oceń artykuł


Kalendarz wydarzeń

« Czerwiec 2018 » loading...
PWŚCPSN
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
pon 25
pon 25

Kino TUR. Na głęboką wodę

22 czerwca - 25 czerwca

Dodaj firmę do katalogu

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.