Turek. “Piątka” czytała dla Niepodległej

Turek. Piątka czytała dla Niepodległej

W tym roku Szkoła Podstawowa nr 5 im. UNICEF w Turku po raz trzeci przystąpiła do ogólnopolskiej akcji bicia rekordu czytania w jednym momencie. Akcja ph. „Jak nie czytam, jak czytam” zainicjowana została przez redakcję miesięcznika dla bibliotekarzy „Biblioteka w Szkole”.

Bicie rekordu odbyło się w szczególnej atmosferze pod hasłem „Czytamy polskich autorów dla Niepodległej”, aby uczcić stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

8 czerwca punktualnie o godz. 10.00,  podobnie jak w innych szkołach i instytucjach w całej Polsce, uczniowie “Piątki” zebrali się w auli szkolnej, aby oddać się lekturze polskich książek. Zapadła cisza przerywana tylko szelestem przewracanych stron. Towarzyszyli nam Tuwim, Brzechwa, Konopnicka, Sienkiewicz, Mickiewicz, ale także współcześni pisarze  Rafał Kosik, Agnieszka Frączek i inni twórcy literatury polskiej.

Po skończonej lekturze wszyscy wyszliśmy na ulice osiedla Wyzwolenia, aby zamanifestować fakt, ze lubimy czytać książki. Przez całą drogę towarzyszyły nam barwy biało –czerwone, a dzieci skandowały hasło „My czytamy polskie książki na sto lat niepodległości”.

Rekord czytania w jednym momencie w „Piątce” został pobity

Czytało nas około 650 osób, w tym klasy, które tego dnia były na wycieczkach o godzinie 10.00 rzuciły wszystkie zaplanowane zajęcia, by wspólnie z nami wziąć udział w akcji.

materiał nadesłany

Tagi:

Prosimy oceń artykuł


Kalendarz wydarzeń

« Czerwiec 2018 » loading...
PWŚCPSN
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
pon 25
pon 25

Kino TUR. Na głęboką wodę

22 czerwca - 25 czerwca

Dodaj firmę do katalogu

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.