W obronie żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej

Dariusz Jasak - przewodniczący Rady Miejskiej Turku

Szanowni Państwo,
jestem zbulwersowany kpiną i szyderstwem jakie radni rady powiatu w osobach pana Mariana Marczewskiego, Zdzisława Wojtkowiaka oraz Andrzeja Wojtkowiaka kierowali wobec żołnierzy Wojska Polskiego.

Najbardziej bulwersują słowa Mariana Marczewskiego, który w niewybredny sposób umniejszał żołnierzom polskim z Wojsk Obrony Terytorialnej, mówiąc że: biegają po lasach i udają że mają amunicję i strzelają do siebie tratatatata! Wychodź, zabity! Na współczesnym polu walki te siły są tak potrzebne jak pryszcz na nosie.

Bulwersują też wątpliwości dwójki innych panów radnych z powiatu mówiących o tym, że żołnierze WOT nie będą potrafili uszanować herbu powiatu tureckiego.

Uważam, że lęk przed tą organizacją wynika stąd, że uczyć będzie ona patriotyzmu i wartości moralnych oraz umiejętności stawiania czoła trudnym wyzwaniom. Żołnierze z Wojsk Obrony Terytorialnej jako piąty rodzaj sił zbrojnych w Polsce, w swoich działaniach odwołują się do tradycji powstańczych, niepodległościowych, patriotycznych, odwołują się do Państwa Podziemnego i wojsk Armii Krajowej oraz Żołnierzy Niezłomnych – prawdopodobnie dlatego Ci, którzy wciąż oczerniają Żołnierzy Wyklętych gloryfikując komunizm, mają problem z tego rodzaju siłami zbrojnymi powołanymi przez Rząd RP. Bo w sytuacji zagrożenia taki żołnierz będzie wiedział jak ma postąpić z obywatelami uległymi i pracującymi na rzecz wroga.

W tym miejscu apeluję do wszystkich osób, którym Wojsko Polskie jest bliskie ich sercu – aby przeciwstawili się tego typu wypowiedziom. Apel kieruję w sposób szczególny do posłów z naszego rejonu, przewodniczącego rady powiatu oraz starosty tureckiego – mam nadzieję, że osoby oczerniające żołnierzy polskich odpowiedzą za to, jeśli nie przed sądem, to w oczach swoich wyborców stracą zaufanie.

Nie można szkalować munduru Żołnierza Polskiego!

Przewodniczący Rady Miejskiej Turku
Dariusz Jasak


Tagi: ,

Prosimy oceń artykuł


Kalendarz wydarzeń

« Lipiec 2018 » loading...
PWŚCPSN
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
17
18
19
24
25
26
31
1
2
3
4
5
pon 16
pon 16

Kino TUR. Zimna wojna

13 lipca - 16 lipca
pt 20

Kino TUR. Wyszczekani

20 lipca - 23 lipca
pt 27

Kino TUR. Ocean`s 8

27 lipca - 30 lipca

Dodaj firmę do katalogu

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.