Przyszłość Wielkopolski wsch. tematem rozmów marszałka M. Woźniaka

Marek Woźniak o przyszłości Wielkopolski wschodniej

Problemy Wielkopolski wschodniej związane z wygaszaniem sektora paliwowo-energetycznego były głównym tematem rozmów marszałka Marka Woźniaka (PO) z Markiem Speichem Sekretarzem Stanu Nadrenii Północnej-Westfalii. Do spotkania doszło 5 lipca przy okazji sesji plenarnej Europejskiego Komitetu Regionów.

Nadrenia Północna-Westfalia ma bogate doświadczenie w zakresie restrukturyzacji potencjału gospodarczego na swoim terenie, które może być bardzo wartościowe i stanowić tzw. dobre praktyki. Tematem przewodnim spotkania była współpraca pomiędzy regionami w zakresie transformacji gospodarczej obszarów pokopalnianych. Mark Speich wyraził wolę i gotowość do podzielenia się zarówno tymi pozytywnymi doświadczeniami, jak i informacjami na temat błędów popełnionych w procesie transformacji obszarów pokopalnianych w Niemczech.

Platforma Regionów Górniczych w okresie Transformacji (Coal Regions in Transition Platform)

Samorządowcy omówili też kwestię współpracy regionów w ramach Platformy Regionów Górniczych w okresie Transformacji (Coal Regions in Transition Platform), która została zainaugurowana przez Komisję Europejską w grudniu 2017 r.

Marek Woźniak poruszył także temat planowanej wizyty studyjnej przedstawicieli Wielkopolski w Nadrenii Północnej-Westfalii. We wrześniu wielkopolscy samorządowcy, w tym i z subregionu konińsko-tureckiego, będą mieli okazję zapoznać się z niemieckimi doświadczeniami racjonalnego wykorzystania potencjału poprzemysłowego.

Oprac. Biuro Wielkopolski w Brukseli

Tagi: , , ,

Prosimy oceń artykuł


Kalendarz wydarzeń

« Lipiec 2018 » loading...
PWŚCPSN
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
17
18
19
24
25
26
31
1
2
3
4
5
pon 16
pon 16

Kino TUR. Zimna wojna

13 lipca - 16 lipca
pt 20

Kino TUR. Wyszczekani

20 lipca - 23 lipca
pt 27

Kino TUR. Ocean`s 8

27 lipca - 30 lipca

Dodaj firmę do katalogu

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.