Budowa hali produkcyjno-magazynowej Flokk (b. Profim) nabiera tempa

Budowa hali produkcyjno-magazynowej Flokk

Rozpoczęta ponad miesiąc temu budowa hali produkcyjno-magazynowej Flokk nabiera tempa. Wykonano już część robót ziemnych oraz rozpoczęto przygotowania do jednego z kluczowych etapów budowy – wylewania fundamentów pod konstrukcję obiektu.

Jedna z kluczowych inwestycji w strategii rozwoju firmy Flokk wchodzi w nowy etap realizacji. W sześć tygodni od przystąpienia do prac budowlanych ogrodzono i oznakowano teren. Na placu powstało pełne zaplecze techniczne i magazynowe, obejmujące biuro budowy oraz kontenery dla podwykonawców. Rozpoczęto również pierwsze roboty ziemne i żelbetowe. Część gruntu pod budowę obiektu została utwardzona. Wykonano także ławy fundamentowe dla budynku technicznego.

Lokalni samorządowcy wizytowali plac budowy

Postępy prac na terenie nowej inwestycji producenta siedzisk biurowych mieli okazję obserwować przedstawiciele lokalnych władz samorządowych. Podczas spotkań, które odbyły się w minionych tygodniach, goście zapoznali się z kamieniami milowymi inwestycji. Odwiedzili również teren budowy oraz ukończony we wrześniu tego roku Magazyn Wysokiego Składowania przy hali G8.

Rozbudowa naszego zakładu o kolejny obiekt produkcyjno-magazynowy to ważny krok w rozwoju firmy. Prace idą zgodnie z harmonogramem i mamy nadzieję, że w tym tempie uda nam się dotrzymać terminu zakończenia budowy w IV kwartale 2022 roku
– podkreśla Piotr Chełmiński, prezes Flokk sp. z o.o.

Równolegle do prowadzonych obecnie prac ziemnych i żelbetowych, trwają przygotowania do uzbrojenia terenu. W najbliższych tygodniach planuje się wykonanie instalacji zewnętrznych – sieci kanalizacji deszczowej i sanitarnej oraz przyłącza energii elektrycznej. Do końca roku wykonawca wyleje fundamenty pod słupy konstrukcyjne budynku.

Powstająca przy ulicy Górniczej 16 hala to zaawansowany pod względem technologicznym obiekt produkcyjno-magazynowy. Budynek już na wstępnym etapie zaprojektowano w szereg rozwiązań podnoszących poziom bezpieczeństwa. Powierzchnia hali wyniesie około 12 tys. m2. Zlokalizuje się w niej przede wszystkim doki załadunkowe, przestrzeń produkcyjno-magazynowa o powierzchni ponad 8 tys. m2 oraz linie technologiczne. Wartość inwestycji szacuje się na około 50 mln zł. Generalnym wykonawcą prac budowlanych jest firma Adamietz.

Fot. Flokk sp. z o.o.

Tagi:

« sierpień 2022 » loading...
P W Ś C P S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.