Duże zainteresowanie konferencją FootballPro Coaching

Konferencja FootballPro Coaching

APR (Akademia Piłkarska reissa)„Wszechstronny rozwój młodego zawodnika” – właśnie pod takim hasłem w Poznaniu odbyła się w sobotę konferencją dla trenerów piłki nożnej FootballPro Coaching, która zgromadziła ponad 300 szkoleniowców z różnych stron Polski. Organizatorem wydarzenia były: Centrum Piłkarskie FootballPro, Akademia Piłkarska Reissa i Stowarzyszenia PASS.

Konferencję otworzył prezes zarządu Akademii Piłkarskiej Reissa Piotr Matecki, który jest współtwórcą jednej z najlepszych akademii piłkarskich w Polsce.

– Szkolenie można porównać do dwóch otwartych dłoni. Gest ten symbolizuje dawanie, otrzymywanie i wspieranie. Aby przyjąć dar od innych trzeba mieć otwartą dłoń. Te trzy słowa: dawanie, otrzymywanie, wspieranie, powinny stanowić kwintesencję pracy trenera – mówił Matecki.

Gości konferencji powitał legendarny piłkarz Lecha Poznań, Piotr Reiss.

Pierwszym prelegentem był trener Thomas Rozworski, który prowadzi Reprezentacje Akademii Piłkarskiej Reissa 2004 i 2005. Przedstawił on przykładowe gry końcowe.

– Od najmłodszych lat piłka była moim całym życiem, ale kontuzje nie pozwoliły mi kontynuować kariery piłkarskiej. Teraz jestem trenerem i staram się swoje doświadczenie zarówno z czasów mojej przygody z piłką nożną przekładać na młodych piłkarzy. Najbardziej cieszy mnie uśmiech moich podopiecznych po udanym ćwiczeniu czy na koniec treningu – mówi Rozworski.

Następnie Nikodem Brzęcki będący koordynatorem regionu konińskiego Akademii Piłkarskiej Reissa i trenerem reprezentacji klubu rocznika 2008 zaprosił na zajęcia praktyczne „Kształtowanie umiejętności gry 1×1 jako podstawa szkolenia”.

– Gra 1×1 jest bardzo ważna w szkoleniu młodego zawodnika, gdyż dodaje mu pewności siebie na boisku oraz rozszerza jego wachlarz wyborów podczas różnych sytuacji w trakcie meczu – tłumaczył Brzęcki.

Po części praktycznej uczestnicy konferencji spotkali się w auli na wykładach, które dotyczyły m.in. takich tematów jak: „Klasyfikacja i nazewnictwo zwodów”, „Komunikacja trener – zawodnik – rodzic jako istotny element treningu”,  „Komplementarny rozwój szybkości młodego piłkarza”. Poprzedziły one wystąpienie byłego trenera Benefiki Lizbona – Frederico Costy, który jest absolwentem Faculdade de Motricidade Humana, uczelni wybitnych trenerów Jose Mourinho i Carlosa Queiroza.

– Były trzy ważne motywy w moim życiu, które spowodowały, że chciałem zostać trenerem piłki nożnej. Jako mały chłopiec grałem w Championship Managera, a później spotkałem Cristiano Ronaldo i Jose Mourinho. Właśnie Mourinho pokazał mi jak wejść w świat futbolu nie będąc piłkarzem. Droga każdego trenera jest różna. Uważam, że nie chodzi o wygrywanie meczów, a budowanie piłkarza na przyszłość. Najważniejszy jest rozwój zawodnika – mówił Costa, który po wykładzie poprowadził również przykładową jednostkę treningową.

Konferencja zakończyła się dużym sukcesem, a organizatorzy zapowiedzieli, że za rok zapraszają do Poznania na kolejne wyjątkowe spotkanie szkoleniowe.

– To moja kolejna konferencja organizowana przez Akademię Piłkarską Reissa. Zawsze znajduję jakieś nowe, interesujące ćwiczenie, które wdrażam w zajęcia z moimi grupami. Szczególnie szukam nowych zabaw z piłką, które wywołują uśmiech na twarzach moich podopiecznych – mówi trenerka Żaneta Pawlik, która znana jest również z występów na boiskach Ekstraligi Futsalu Kobiet.

W wydarzeniu wzięli udział m.in. trenerzy z Akademii Piłkarskiej Reissa, Akademii Piłkarskiej Falubaz czy Akademii Piłkarskiej Stal Gorzów. Każdy z uczestników otrzymał certyfikat oraz niezbędne materiały szkoleniowe.

Tomasz Woźniak


Tagi: ,

Prosimy oceń artykuł


Kalendarz wydarzeń

« Sierpień 2018 » loading...
P W Ś C P S N
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
nie 19

Malanów. Dożynki gminno-parafialne w Miłaczewie

19 sierpnia godz. 14:30 - 22:00
nie 19

Żdżary. Gminne zawody sportowo-pożarnicze OSP

19 sierpnia godz. 15:00 - 18:30
pon 20

Turek. Wakacje Słońce PL

20 sierpnia godz. 14:00 - 24 sierpnia godz. 16:00
sob 25

Turek. VI Maraton koleżeński

25 sierpnia godz. 12:00 - 20:00
sob 25

Dobra. Dożynki gminno-parafialne

25 sierpnia godz. 15:00 - 20:00
sob 25

Turek. Festyn osiedlowy

25 sierpnia godz. 16:00 - 26 sierpnia godz. 01:00

Dodaj firmę do katalogu

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.