Malanów. 20 lat Jarzębinek

Malanów. 20 lat Jarzębinek

„Najpiękniejsze są wspomnienia, które ma się jeszcze przed sobą” – Jeanne Moreau. Ludzkie życie jest rozciągnięte w czasie, a to co się zdarzyło ma istotne znaczenie dla teraźniejszości i przyszłości. Nie inaczej jest z szanownym jubilatem – zespołem Jarzębinki z Dziadowic.

W lipcu 2020 roku minęło 20 lat odkąd w przestrzeni kultury gminy Malanów pojawił się zespól ludowy Jarzębinki. Zespół, który do dzisiejszego dnia uświetnia swoimi występami wszystkie uroczystości gminne. Reprezentuje naszą gminę na przeglądach i festiwalach regionalnych, zyskując uznanie jury i sympatię publiczności.

Dzieląc się swoją pasją do śpiewania Jarzębinki zawsze miały w sercach to, co dla Nich najważniejsze: kultywowanie folkloru i lokalnej kultury ludowej. Równie często dzieliły się z widzami swoimi zdolnościami aktorskimi, dozując dużą dawkę humoru w autorskich przedstawieniach kabaretowych. Swój kunszt aktorski zaprezentowały także na deskach Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu czy w inscenizacji malanowskiego wesela z lat 30-tych.

Podczas jubileuszu kierownik zespołu Anna Kłodawska wspominała:

– Gdy w 2000 roku powstał nasz zespół by wystąpić na festynie folklorystycznym w Dziadowicach nikt nie podejrzewał że przetrwamy 20 lat i aktywnie będziemy brali udział we wszystkich uroczystościach gminnych, a także w przeglądach i festiwalach regionalnych.

Gratulacje i podziękowania

Pani Ania wspomniała też z sympatią o inicjatorkach powstania zespołu, paniach: Jolancie Rusieckiej-Drygała i Krystynie Sobczak. Podziękowała również wójtowi Ireneuszowi Augustyniakowi i Małgorzacie Przygońskiej – dyrektor centrum kultury za wsparcie i możliwość prowadzenia działalności oraz realizowania pasji jaką jest zamiłowanie do muzyki, śpiewu i kultury ludowej.

Jubileusz 20-lecia zespołu uświetnili swoją obecnością: Ireneusz Augustyniak – Wójt Gminy Malanów, Małgorzata Przygońska – dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Malanowie, Renata Bińkowska – dyrektor Szkoły Podstawowej w Dziadowicach, Mirosław Krawczyk – sołtys z Dziadowic oraz zaprzyjaźnieni z zespołem Józef Cajdler i Marcin Toborek.

Zaproszeni goście złożyli gratulacje i ogromne podziękowania za całokształt działalności w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.

Wójt i dyrektor CKiBP podziękowali za piękną 20 – letnią pracę na rzecz zachowania dziedzictwa kulturowego malanowskiej ziemi oraz budowę wspólnoty opartej na historii i tradycji. Podkreślili, że osiągnięcia te nie byłyby możliwe bez osobistego zaangażowania i pasji, z jaką podejmowane były kolejne wyzwania.

Po okolicznościowych przemówieniach i życzeniach przyszedł czas na poczęstunek. Oczywiście wspólne biesiadowanie nie mogło obejść się bez popisów wokalnych i aktorskich szanownych jubilatów.

Nie sposób przecenić wkładu członków zespołu w popularyzację folkloru naszego regionu. Przez te wiele lat Jarzębinki dostarczały widzom i słuchaczom niezapomnianych przeżyć i wzruszeń. Mając nadzieję na kolejne takie jubileusze –  gratulujemy, dziękujemy i prosimy o więcej.

Małgorzata Przygońska


Tagi:

« Październik 2020 » loading...
P W Ś C P S N
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
śr 21

Turek. Wystawa “Turek wczoraj i dziś – część 2″

1 października godz. 00:00 - 31 grudnia godz. 00:00

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.