Powiat turecki. Trwa walka o tytuł Najpopularniejszego Sołtysa Wielkopolski Wschodniej

Trzech sołtysów z powiatu tureckiego walczy o tytuł Najpopularniejszego Sołtysa Wielkopolski Wschodniej. Są to: Jacek Szambelańczyk, (sołectwo Pęcherzew, gmina Turek), Jerzy Frątczak, (sołectwo Rachowa, gmina Malanów) oraz Paweł Wszędybył, (sołectwo Miłkowice, gmina Dobra). Czy uda się, któremuś z nich zostać zwycięzcą plebiscytu? Przekonamy się 4 sierpnia podczas XXIII Wielkopolskiego Pikników Sołtysów w Sompolnie. Organizatorem Plebiscytu jest „Wydawnictwo – Przegląd Koniński” Sp. z o.o. 

Wybory najpopularniejszego sołtysa odbywają się od 1998 roku. Konkurs składa się z dwóch etapów. W pierwszym, samorządowcy z powiatów: konińskiego, kolskiego, słupeckiego i tureckiego zgłaszali swoich kandydatów, na których teraz można głosować za pośrednictwem SMS-ów oraz specjalnych kuponów drukowanych w lokalnych tygodnikach. Obecnie trwa drugi etap. Wyniki plebiscytu zostaną ogłoszone w sobotę 3-go sierpnia podczas XXIV Wielkopolskiego Pikniku Sołtysów w Sompolnie. Głosować SMS można do 2 sierpnia 2019 r. do godz. 24.00.

Reprezentanci powiatu tureckiego

Jacek Szambelańczyk, (sołectwo Pęcherzew, gmina Turek) 
Jacek Szambelańczyk

Jacek Szambelańczyk
Sołectwo Pęcherzew, gmina Turek
SMS o treści soltys.9 pod numer 71051

Jest sołtysem od 2015 roku. Jest inicjatorem zadań realizowanych w ramach funduszu sołeckiego, m.in. służących uzupełnieniu wyposażenia świetlicy wiejskiej w Pęcherzewie. Organizuje wspólne akcje społeczne, rozrywkowe, np. porządkowanie wsi, Dzień Dziecka, Dzień Kobiet. Współpracuje z OSP, LGW, KGW.

Z okazji 1050. rocznicy chrztu Polski dzieci i młodzież z sołectwa zaprezentowały okolicznościową inscenizację. Zorganizowano wycieczkę „Szlakiem Piastowskim”. Wyprawa zaczęła się od Ostrowa Lednickiego poprzez Pola Lednickie, a zakończyła w Gnieźnie. Sołectwo przystąpiło do programu „Wielkopolska Odnowa Wsi”. Utworzona grupa podczas dwudniowych warsztatów przygotowała strategię dla wsi. Zorganizowano spotkanie pod hasłem „Wiejsko, dietetycznie, historycznie”, które miało na celu propagowanie zasad zdrowego stylu życia. Zorganizowano rodzinną wycieczkę do Wrocławia na Jarmark Bożonarodzeniowy. Zorganizowany został „Wieczór dla Niepodległej”. Odczytano czterowiersze utworzonych przez mieszkańców gminy. Powstało ich sto.

Sołtys aktywnie uczestniczy w sesjach rady gminy, dzięki temu realizowane są inicjatywy na rzecz rozwoju miejscowości.

Głosowanie SMS pod numerem 71051 o treści: soltys.9 ( koszt 1,23 z VAT).

Jerzy Frątczak, (sołectwo Rachowa, gmina Malanów)
Jerzy Frątczak

Jerzy Frątczak
Sołectwo Rachowa, gmina Malanów
SMS o treści soltys.10 pod numer 71051

Sołtysem jest od 1998 roku, obecnie także radnym i wiceprzewodniczącym rady. Inicjował bardzo dużo inwestycji, m.in. zwodociągowano całe sołectwo, doprowadzono telefony, wybudowano drogę gminną we wsi, wykonano oświetlenie drogowe, wybudowano świetlicę i ją wyposażono. Ustawiono tablicę informacji turystycznej. Wykonano dwanaście przydomowych, ekologicznych oczyszczalni ścieków. Pobudowano kapliczkę przydrożną.

Pan sołtys współorganizuje takie imprezy jak Dni Malanowa, czy dożynki gminne i powiatowe. Współpracuje z parafią przy organizacji uroczystości kościelnych. Pomaga powodzianom z zaprzyjaźnionej gminy Zdzieszowice. Jest inicjatorem tworzenia i wykonania wieńców dożynkowych. Założyciel i długoletni współfundator stypendiów dla uzdolnionej młodzieży. Inicjator Gminnej Ligi Piłki Nożnej.

Jego działalność jest przykładem na to, że praca sołtysa to przede wszystkim działalność społeczna, dająca duże możliwości tym, którzy naprawdę chcą coś zrobić dla swojej miejscowości.

Głosowanie SMS pod numerem 71051 o treści: soltys.10 ( koszt 1,23 z VAT).

Paweł Wszędybył, (sołectwo Miłkowice, gmina Dobra) 
Paweł Wsżedybył

Paweł Wszędybył
Sołectwo Miłkowice, gmina Dobra
SMS o treści soltys.11 pod numer 71051

Sołtysem jest od 2011 r. Wcześniej był sołtysem od 1996 do 2000 r. Obowiązki sołtysa pełni czwartą kadencję. W 2017 roku został odznaczony honorowym tytułem „Społecznika Roku”, Europejskim Medalem Samorządu, także w 2017 roku, Medalem z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości wręczonym na Ogólnopolskim Dniu Sołtysa w Łowiczu przez premiera Mateusza Morawieckiego.

Przywrócił działanie syreny alarmowej w OSP po 13 latach jej milczenia. Wspólnie z mieszkańcami wybudował boisko za kościołem. Założył stowarzyszenie sportowe, którego jest prezesem. Obok boiska do piłki nożnej, powstało boisko do piłki siatkowej. Jest też do piłki plażowej. Dzięki jego staraniom wyremontowano i przystosowano pomieszczenia w budynku OSP na świetlicę klubu sportowego. W 2015 i kolejnych latach z funduszu sołeckiego zakupiono 95 krzeseł i 8 stołów do świetlicy oraz wykonano tam prace remontowe. Położono asfalt do granic zbiornika Jeziorsko. Dofinansowano remont wieży na kościele w Miłkowicach.

Sołtys organizuje zabawy i festyny wiejskie, zawody sportowe, Dzień Kobiet, aktywnie współpracuje z KGW. Jest wiceprezesem OSP w Miłkowicach oraz członkiem Miejsko-Gminnego Zarządu Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Wspiera podczas wszelkich uroczystości proboszcza parafii Miłkowice oraz społecznie udziela się w pracach remontowo-porządkowych w kościele. Organizował jubileusz 880-lecia powstania wsi Miłkowice i 100-lecie OSP Miłkowice. Obecnie pełni funkcję radnego rady miejskiej w Dobrej. Aktywnie uczestniczy w pracach komisji wnioskując o nowe zadania mające na celu poprawę życia mieszkańców. To przewodniczący Gminnego Koła Wielkopolskiego Stowarzyszenia Sołtysów.

Głosowanie SMS pod numerem 71051 o treści: soltys.11 ( koszt 1,23 z VAT).

Pełna lista kandydatów i szczegóły głosowania —> TUTAJ.


Tagi: , , ,

« Grudzień 2019 » loading...
P W Ś C P S N
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
pt 06

Wystawa “Nasza Polska w sercu Władysławowa”

11 listopada godz. 10:00 - 11 grudnia godz. 18:00
pt 06

Wystawa. „Turek 2019” – triennale

15 listopada - 31 grudnia
pt 06

Turek. Akwarela Water Colour

29 listopada 2019 - 2 stycznia 2020
sob 14

Turek. Bożonarodzeniowy Kiermasz Rękodzieła

14 grudnia godz. 14:00 - 15 grudnia godz. 18:00

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.