Świadkowie zatrzymali pijanego kierowcę

radiowóz policyjny, kogut na dachu

W miniony weekend zatrzymano trzy osoby, które wsiadły za kierownicę mimo tego, że wcześniej piły alkohol. W tym dwóch kierujących zatrzymano dzięki wzorowej i godnej naśladowania reakcji świadków. Dzięki temu nie doszło do tragedii, a kierujący za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

Świadkowie zatrzymali pijanego kierowcę w Tuliszkowie

Pierwszy kierujący został zatrzymany na ul. Poznańskiej w Tuliszkowie 1 stycznia ok. godz. 4.15. Kierujący Jeepem Cherokee 47-letni mieszkaniec powiatu wrzesińskiego jechał całą szerokością drogi co wzbudziło podejrzenia, że mógł się on znajdować pod wpływem alkoholu. Świadkowie nie tylko poinformowali o swoich przypuszczeniach policjantów, ale też kiedy nadarzyła się okazja, zajechali mu drogę i wyjęli kluczyki z pojazdu uniemożliwiając tym samym dalszą jazdę. Policjanci którzy przyjechali na miejscu poddali mężczyznę badaniu alkomatem z wynikiem 1,16 mg/l (co daje prawie 2,5 promila).

Turek. Pijany kierowca peugota

Kolejnym kierujący został zatrzymany do kontroli drogowej 1 stycznia br. ok. godz. 9.45 na ul. Górniczej w Turku przez patrol z Wydziału Ruchu Drogowego. Kierujący samochodem marki Peugeot 18-letni mieszkaniec gminy Brudzew wydmuchał 0,46 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. W czasie kontroli drogowej mężczyzna wyjawił funkcjonariuszom, że zdał już egzamin na prawo jazy, ale jeszcze go nie odebrał. Z uwagi na to będzie dodatkowo odpowiadał za kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień.

Chrząblice. 3,7 promila kierowcy fiata

W dniu 2 stycznia ok. godz. 19.00 funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Turku zostali powiadomieni, że w Chrząblicach kierujący samochodem marki Fiat może poruszać się będąc pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze, którzy udali się na miejsce poddali 52-letniego mężczyznę badaniu na zawartość alkoholu z wynikiem 1,76 mg/l ( 3,7 promila) alkoholu w wydychanym powietrzu.

Nawet 2 lata pozbawienia wolności za jazdę “na gazie”

Kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu to wyjątkowo nieodpowiedzialne zachowanie, niosące ogromne zagrożenia dla życia własnego oraz pozostałych uczestników ruchu drogowego. Każdy, kto zdecyduje się na taki krok, musi zdawać sobie sprawę z tego, że jest to przestępstwo zagrożone karą nawet 2 lat pozbawienia wolności, grzywną w wysokości co najmniej 5 tysięcy złotych oraz zakazem prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata.

Przypominamy, że każdy kto znajduje się na drodze jest uczestnikiem ruchu drogowego, niezależnie czy jest to pieszy, rowerzysta, czy kierujący pojazdem mechanicznym. Nie ulega wątpliwości, że nietrzeźwy uczestnik ruchu drogowego, stanowi realne zagrożenie dla siebie i innych.

Apelujemy: Jeżeli piłeś alkohol – nie jedź – bądź odpowiedzialny! Jeżeli jesteś świadkiem – reaguj!

źródło: KPP Turek

Tagi: ,

« sierpień 2022 » loading...
P W Ś C P S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.