Przełamanie Tura Turek? Wygrał z Wilkami Wilczyn

Gol - piłka nożna - bramka

W sobotę, 6 października 2018 roku seniorzy MGKS Tur 1921 Turek rozgrywali wyjazdowe spotkanie w ramach 10. kolejki mistrzowskiej ligi międzywojewódzkiej. Rywalem naszego zespołu był zespół Wilki Wilczyn.

Tur 1921 rundę jesienną nie może zaliczyć do udanych. Mimo dobrej gry, brakowało konsekwencji i szczęścia pod bramką rywali. Niewykorzystane sytuację się mściły i przegrywał mecze, których nie miał prawa przegrać.  Przed 10. kolejką Tur posiadał 8 pkt., zwyciężając i remisując po 2 razy, przegrywając 5 meczów. Faktem jest, iż Tur 1921 posiada bardzo młody zespół, który potrzebuje czasu, aby w pełni zaprezentować swoje umiejętności.

Po dwóch ostatnich porażkach z Tulisią i Sompolnem, Tur do Wilczyna jechał bardzo zmotywowany. Koniecznym było przełamanie złej passy i zwycięstwo, które pozwoli zawodnikom uwierzyć w siebie.

Do przerwy bez bramek

Od początku spotkania Tur prowadził grę na boisku, grając pewnie w obronie, starali się zdobyć bramkę. Jednak także gospodarze starali się stwarzać sobie sytuacje bramkowe. Mimo wielu okazji żadnemu z zespołów nie udało się zdobyć bramki i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Wilki Wilczyn vs. Tur Turek 0 : 2 (0-0)

Drugą połowę Tur rozpoczął od silnych ataków, chcąc wyjść na prowadzenie. Co nie udało się w pierwszej połowie, udało się zrobić w 53 minucie. Po błędzie obrońcy piłkę wywalczył Krystian Przybylak i precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy. Bramka ta dodała skrzydeł naszym zawodnikom, co przełożyło się na zdobycie drugiej bramki. Pięknym strzałem w samo „okienko”  z 25 metrów popisał się kapitan Tura Beniamin Trzepacz.

Gospodarze po stracie 2 bramek w 6 minut rzucili się do ataku, chcąc zdobyć bramkę kontaktową. Jednak pewnie grająca linia obrony Tura rozbijała ich ataki.  Wilki Wilczyn atakując większą liczba zawodników zmuszone były odkryć się w obronie, co pozwoliło Turowi na groźne kontry. Niestety ogromna chęć zdobycia kolejnych bramek, powodowała podejmowanie błędnych decyzji.

W sobotę na Sportowej mecz ze Stalą Pleszew

Po dziesięciu kolejkach Tur zajmuje 10. miejsce w tabeli z 11. punktami. W najbliższa sobotę, 13 października o godz. 16.00 będzie podejmował na własnym boisku zespół zajmujący 5. miejsce w tabeli Stal Pleszew.