Turek. Poznaj swojego dzielnicowego cz. 2

Dzielnicowi

W zeszłym tygodniu rozpoczęliśmy cykl artykułów “Poznaj swojego dzielnicowego” prezentujących policjantów pierwszego kontaktu z powiatu tureckiego. Bohaterami artykułu byli sierż. Malwina Laskowska-Maciaszek oraz st.asp. Bartłomiej Białas, dzielnicowi rejonu I i II miasta Turek. Kto jest dzielnicowym na os. Zdrojki Lewe, os. Zdrojki Prawe, Starówce, os. Poduchowne, os. Leśne czy os. Muchlin?

Jeśli chcemy szybko skontaktować się ze swoim dzielnicowym, dowiedzieć się, gdzie jest najbliższa jednostka policji i zobaczyć, jak w najprostszy sposób się do niej dostać to możemy skorzystać z aplikacji “Moja Komenda”. Co to takiego?

Moja Komenda

W celu ułatwienia obywatelom kontaktu z komendami, komisariatami, jednostkami policji i bezpośrednio z dzielnicowymi uruchomiona została aplikacja “Moja Komenda”. To mobilny przewodnik po polskich jednostkach policji. Narzędzie służące lepszej komunikacji społeczeństwa z Policją i wyszukanie danej jednostki. W aplikacji możemy sprawdzić kto jest naszym dzielnicowym, możemy uzyskać dane do kontaktu z dzielnicowym i połączyć się z nim telefonicznie. Po włączeniu usług lokalizacyjnych w telefonie aplikacja wyszuka nam wszystkie najbliższe jednostki Policji z tego regionu oraz pokaże jak najszybciej do nich trafić. Po wpisaniu swojego adresu zamieszkania i kliknięciu otwiera się lista dzielnicowych, którzy w danym mieście i rejonie są odpowiedzialni za bezpieczeństwo. Wyszukiwarka dzielnicowych działa także w trybie offline.

Dzielnicowi prowadzą działania w ramach opracowanych półrocznych planów działań priorytetowych dla swoich rejonów służbowych. Moja Komenda to narzędzie, które ma uspołecznić zadania realizowane przez dzielnicowych i zwiększyć skuteczność współdziałania dzielnicowego z mieszkańcami na rzecz poprawy bezpieczeństwa w danym rejonie. Określone zadania wynikają z oczekiwań społecznych uzyskanych podczas spotkań, konsultacji, debat ze społeczeństwem oraz z bieżącej analizy zagrożeń.

W pierwszym artykule zaprezentowaliśmy dzielnicowych rejonu I i II. Dziś kolejni policjanci z miasta Turku.

Rejon III – dzielnicowy st.sierż. Maciej Męderski

Dzielnicowy st.sierż. Maciej Męderski Mieszkańcy tego rejonu mieszkają na ulicach: Bacewicz, Braci Marszlów, Braci Pietrzaków, Brandta, Chełmońskiego, Chopina, Cieplaka, Działkowa, Florczaka, Gorzelniana, Grechuty, Gwarna, Jana Pawła II, Kaczmarskiego, Kaliska, Kruszyńskiego, Komunalna, Konińska, Konopnickiej, Kossaka, Krótka, Kurpińskiego, Leśna, Lniana, Lutosławskiego, Łączna, Łąkowa, Łagodna, Malczewskiego, Mehoffera, Michałowskiego, Miła, Miłosna, Moniuszki, Muchlińska, Nastrojowa, Nowowiejskiego, Ogińskiego, Ogrodowa, Oliwkowa, Paderewskiego, Parkowa, Park Składkowskiej, Perłowa, Piwna, Pl. Glicensteina, Pl. Sienkiewicza, Pl. Wojska Polskiego, Pl. Zacisze, Podkowińskiego, Poduchowne, Południowa, Promienna, Przyjemna, Pszeniczna, Rajska, Różyckiego, Rubinowa, Serockiego, Sezamowa, Sielska, Składkowskiej, Słowackiego, Sosnkowskiego, Spokojna, Stylowa, Szafirowa, Szymanowskiego, Urocza, Wesoła, Wieniawskiego, Zabawna, Zdrojowa, Zdrojki Lewe, Zdrojki Prawe, Zgodna, Zielona, Żeligowskiego oraz Żeleńskiego.

 • nr tel. 63-289-82-45
 • telefon komórkowy 786-936-536
 • e-mail : dzielnicowy.turek3@po.policja.gov.pl
Plan działań priorytetowych na I półrocze 2018 r.  dla rejonu służbowego nr III:
 • wyeliminowanie nieprawidłowego parkowania pojazdów ulicy Łąkowej 4 w Turku polegającej na niestosowaniu się przez kierujących do znaku B-1 zakaz ruchu, a tym samym blokowaniu drogi pożarowej do SP ZOZ w Turku oraz niestosowania się kierujących do znaku B-36 zakaz zatrzymywania.
Zaplanowane działania:
 • reagowanie w trakcie pełnienia służby na osoby popełniajże wykroczenia niestosowania się do znaków B-1 i B-36,
 • przekazanie informacji do Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego KPP w Turku oraz Wydziału Ruchu Drogowego o potrzebie kierowania funkcjonariuszy w ten rejon.

O st.sierż. Macieju Męderskim pisaliśmy już na łamach Turek24 w artykule Dzielnicowy Maciej Męderski pomaga potrzebującej rodzinie

Rejon IV – dzielnicowy st.sierż. Łukasz Bazeli

Dzielnicowy st.sierż. Łukasz Bazela Pod jego opieką są ulice: Kościuszki, 3-go Maja, Matejki, Mickiewicza, Os. Młodych, Orzeszkowej, Składkowskiego, Sportowa, Szeroka, Szkolna, Wąska i Żeromskiego.

 • nr tel. 63-289-82-45
 • telefon komórkowy 786-936-535
 • e-mail: dzielnicowy.turek4@po.policja.gov.pl

 

 

Plan działań priorytetowych na I półrocze 2018 r.  dla rejonu służbowego nr IV:
 • wyeliminowanie problemu nieprawidłowego na ul. Kościuszki w Turku polegającego na zatrzymywaniu pojazdów w odległości mniejszej niż 10m od przejść dla pieszych oraz niestosowania się do zakazu zatrzymywania się,
 • wyeliminowanie zasłaniania przejść dola pieszych poprawi bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego.
Zaplanowane działania:
 • przekazanie informacji do Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego KPP w Turku oraz Wydziału Ruchu Drogowego o potrzebie kierowania funkcjonariuszy na ul. Kościuszki,
 • w trakcie spotkań z młodzieżą uczącą się w LO nr 1 w Turku informowanie o konsekwencjach prawnych wynikających z łamania przepisów ruchu drogowego.

Tagi: , , , , ,

Prosimy oceń artykuł


Kalendarz wydarzeń

« Wrzesień 2018 » loading...
P W Ś C P S N
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
pt 21

Kino TUR. Iniemamocni 2

21 września - 24 września
pt 21

Kino TUR. Zakonnica

21 września - 24 września
pt 21
sob 22

Tuliszków. Rajd Rowerowy Zawrót Głowy

22 września godz. 09:30 - 12:00
sob 22
sob 22

Gm. Turek. I Rodzinny Rajd Rowerowy

22 września godz. 11:00 - 18:00

Dodaj firmę do katalogu

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.