Blogm. TurekNa sygnale

Weronika Wysocka z OSP Turek z tytułem „Pierwszy ratownik”

W dniach 08-09 października dh Weronika Wysocka z OSP Turek ukończyła jako jedna z pierwszych w Wielkopolsce program pilotażowy ,,Pierwszy Ratownik”, którego organizatorem jest Oddział Wojewódzki Związku OSP RP w Poznaniu.

Głównym celem programu „Pierwszy Ratownik” jest przeszkolenie strażaków ochotników z zakresu pierwszej pomocy, by będąc najbliżej miejsca zdarzenia, mogli otrzymać powiadomienie na telefon i udzielić pomocy osobie poszkodowanej. Wyposażony w apteczkę Pierwszy Ratownik będzie mógł udzielić pomocy jeszcze przed przyjazdem karetki pogotowia.

Weronika Wysocka z OSP Turek z tytułem “Pierwszy ratownik”

Program „Pierwszy Ratownik” ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa obywateli oraz przeżywalności w poza szpitalnym Nagłym Zatrzymaniu Krążenia (NZK)

Oficjalne wręczenie certyfikatów nastąpi w miesiącu grudniu.

materiał prasowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

11 − dwa =