Władysławów. OSP Chylin powitało nowy wóz strażacki

Race świetlne, wycie syren, butelka szampana – tego wszystkiego nie mogło dzisiaj zabraknąć w jednostce OSP Chylin. Tuż po godz. 18.00, po uroczystej paradzie drogami wsi na włączonych sygnałach świetlnych i dźwiękowych przed strażnicę zajechał nowy wóz strażacki MAN LE 18.220. 

Ten wart 250 tys. zł pojazd z 2002 roku był długo oczekiwany przez ochotników, bo przeszło 25 lat. Nic więc dziwnego, że w sobotę 7 kwietnia witano go hucznie. Wraz ze strażakami wóz witali mieszkańcy oraz Krzysztof Zając wójt gminy Władysławów, Krystyna Michalak przewodnicząca Rady Gminy Władysławów, a także radni Andrzej Maciaszek i Jacek Kalinowski. Matką chrzestną została skarbnik gminy Elżbieta Klanowska, która dokonała symbolicznego rozbicia butelki szampana.

Jest to samochód ciężki, typowo gaśniczy o pojemności 8000 litrów. Decyzja była taka, żeby wszedł w system zabezpieczenia pożarów wielkometrażowych i przez to zakup pojazdu tego typu. Decyzja była z kilku stron, jak i z komendy PSP w Turku, od wójta i sama jednostka też się ku temu przychyliła żeby na terenie gminy było takie zabezpieczenie wodne – wyjaśnił Robert Szkudlarek prezes OSP Chylin.

Nowy nabytek chylińskich strażaków zastąpi STARa z 1978 roku. W zakupie nowocześniejszego wozu partycypowały dwie strony gmina Władysławów, która zabezpieczyła kwotę 230 tys. zł oraz sama jednostka OSP Chylin, która musi wyłożyć 20 tys. zł.

Po powitaniu każdy mógł dokładnie obejrzeć wóz, czy zasiąść za jego kierownicą, a następnie skosztować przygotowanych smakołyków.


Tagi: , , , ,

Prosimy oceń artykuł


Kalendarz wydarzeń

Dodaj firmę do katalogu

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.