MMM: Czy starosta popełnił przestępstwo urzędnicze? Czy prokurator tym się zajmie?
Marian Marczewski zwrócił się z pisemnym wnioskiem do burmistrza o skierowanie do prokuratury sprawy odwlekania wydania przez starostę pozwolenia na budowę geotermii. Prokuratura miałaby wyjaśnić czy doszło do przestępstwa urzędniczego.
Tocząca się „wojna” pomiędzy starostą a burmistrzem, a dotycząca problemów z uzyskaniem pozwolenia na geotermię, oburzyła Mariana Marczewskiego. Lider Nowej Lewicy zwrócił się do burmistrza o skierowanie sprawy do prokuratury.
Nie może być przecież tak, że z całą mocą prawa ściga się przeciętnego Kowalskiego za drobne wykroczenia, natomiast bezkarny pozostaje wysokiego szczebla pisowski urzędnik za popełnienie czynów narażających budżet miasta lub jego spółki na wysokie straty.
– pisze MMM w liście do burmistrza
Poniżej prezentujemy całość pisma lidera Nowej Lewicy w Turku

.


