W Brudzewie będzie “Szatnia na medal”

W Brudzewie będzie "Szatnia na medal". Umowa podpisana

„Szatnia na medal” to program samorządu województwa skierowany do gmin i powiatów Wielkopolski. Jego celem jest zbudowanie pozytywnego wizerunku sportu kojarzonego ze zdrowiem i higieną, poprawa warunków ogólnodostępnych budynków szatniowo – sanitarnych przy obiektach sportowych, remont istniejących budynków szatniowo – sanitarnych, a także adaptacja istniejących budynków na potrzeby szatniowe oraz sanitarne i budowa obiektów szatniowych.

Brudzew znalazł się w pierwszej trójce gmin, którym jako pierwszym przyznano dofinansowanie. Wójt wnioskował o 100 tys. złotych (to maksymalna wartość dofinansowania) na zadanie Budowa budynku zaplecza szatniowo – sanitarnego przy ul. Piaski w Brudzewie. 

Po zakończeniu trwających prac, zawodnicy miejscowego klubu – piłkarze, karatecy i judocy – będą mogli korzystać z nowej szatni, oferującej bardzo dobre warunki, nieodbiegające od standardu dużych miast – zauważył wójt Krasowski.

Podpisanie umowy odbyło się 15 marca 2018 r. w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu

Oprócz Brudzewa dofinansowanie otrzymały także gminy Tarnowo Podgórne i Trzemeszno. W sumie wpłynęło 95 wniosków na łączną kwotę ok. 6 mln złotych. Samorząd województwa jak dotąd zabezpieczył na program “Szatnia na medal” 2 mln złotych.

To program, który ma pomóc zwłaszcza mniejszym ośrodkom w kwestii bazy socjalnej przy obiektach sportowych. Najprawdopodobniej będziemy musieli przewidziany budżet 2 milionów złotych zwiększyć. Wiemy, że za tymi trzema liderami będą następni. Na najbliższej sesji Sejmiku podejmiemy decyzję o wsparciu kolejnych ośmiu samorządowych projektów – powiedział Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego.

Foto: Urząd Marszałkowski w Poznaniu

Tagi: , , , ,

Prosimy oceń artykuł


Kalendarz wydarzeń

« Lipiec 2018 » loading...
PWŚCPSN
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
17
18
19
24
25
26
31
1
2
3
4
5
pt 20

Kino TUR. Wyszczekani

20 lipca - 23 lipca
sob 21

Muzyczny Port Władysławów

21 lipca - 22 lipca
pt 27

Kino TUR. Ocean`s 8

27 lipca - 30 lipca

Dodaj firmę do katalogu

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.