17-letnia Agata z Turku walczy z ostrą białaczką szpikową – pomóżmy Jej pokonać chorobę.

Agata

AgataPełna energii, śliczna, młoda dziewczyna. Tak w kilku słowach można opisać Agatę. Od dłuższego czasu udziela się w Centrum Wolontariatu i Organizacji Pozarządowych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Turku. Zawsze emanuje dobrą energią, ma mnóstwo przyjaciół, uczy się w technikum i zaczyna wchodzić  w dorosłość.

Niestety już na samym początku musi się zmierzyć z ciężką chorobą, z tym, z czym ciężko jest się pogodzić wielu doświadczonym dorosłym. Teraz to Agata potrzebuje pomocy.

Diagnoza

W tegoroczne wakacje, na początku sierpnia Agata zaczęła gorączkować i odczuwać silne bóle w klatce piersiowej. Po wykonaniu serii podstawowych badań kontrolnych nic nie wskazywało na to, że dzieje się coś tak bardzo złego. Objawy jednak nie ustępowały. Po około miesiącu było już bardzo źle. Powtórzone wyniki krwi wskazywały na stan zagrażający życiu i dziewczyna została skierowana do kliniki w Łodzi. Tam została postawiona ostateczna diagnoza – ostra białaczka szpikowa.

Historia Agaty

Na co dzień Agata jest zwykłą, skromną dziewczyną, uczącą się w technikum. Uczy się dobrze, ma mnóstwo znajomych, jest bardzo lubiana i jak każda nastolatka ma plany na przyszłość. Już od lat udziela się w wolontariacie i bezinteresownie niesie pomoc ludziom będącym w ciężkich życiowych sytuacjach. Kosztuje ją to często dużo wysiłku i czasu, ale nigdy na to nie narzeka. Teraz czas, aby to Agacie okazać wsparcie.

Agata

Wszystko zaczęła się na początku sierpnia bólami w klatce piersiowej i gorączką, a już we wrześniu została postawiona ta straszna diagnoza. Agata jest w trakcie chemioterapii. Dzielnie znosi jej kolejne cykle i powtarzające się punkcje. Wszyscy wiedzą, że jest silna i wierzą, że wygra z chorobą. Do tego  będzie potrzebować krwi, a w przyszłości być może przeszczepienia szpiku.

Pozwól Agacie dalej wygrywać z ukochaną rodziną w chińczyka, zrobić tak bardzo wyczekiwane prawo jazdy i zostać księgową. Daj jej szansę na  przyszłość, na spełnianie marzeń, po prostu na dalsze życie. Zarejestruj się do bazy Fundacji DKMS i pomóż Agacie i Innym chorym.

Potrzebna krew

Już po raz drugi przyjaciele i znajomi Agaty z Centrum Wolontariatu i Organizacji Pozarządowych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Turku wraz z Turecką Izbą Gospodarczą organizują zbiórkę krwi dedykowaną Agacie.

Mikołajkowy pobór krwi dla Agaty odbędzie się 7 grudnia w siedzibie Tureckiej Izby Gospodarczej przy ul. Żeromskiego 37 w godz. 9-14

Podczas pierwszej akcji udało się zebrać ponad 63 litry krwi, tym razem organizatorzy również mają nadzieję na taki wynik i frekwencję mieszkańców.

Przeszczepienie szpiku- szansa na wyzdrowienie

Agata obecnie jest leczona na oddziale onkologii w szpitalu w Łodzi. Wielu pacjentów cierpiących na ostrą białaczkę szpikową tak jak Agata, aby wyzdrowieć potrzebuje dawcy szpiku. Być może i w jej przypadku komórki macierzyste bądź szpik będą jedynym lekarstwem. Musimy być na to gotowi. Nie dopuśćmy do sytuacji, aby w razie potrzeby Agata musiała czekać na zgodnego dawcę.

Zarejestruj się online nie wychodząc  z domu

Fundacja DKMS po raz kolejny organizuje akcję rejestracji potencjalnych Dawców komórek macierzystych krwi i szpiku na terenie Turku i okolic. Tym razem w nowych warunkach, ponieważ ze względu na Covid-19 część działań  przenosimy do Internetu. Mieszkańcy Turku wielokrotnie okazali solidarność z osobami chorymi na nowotwory krwi tłumnie rejestrując się w bazie potencjalnych Dawców Szpiku. Dotychczas w Turku zarejestrowało się 1157 potencjalnych dawców, a wśród nich są 4 osoby, które oddały cząstkę siebie, aby podarować szansę na życie potrzebującym pacjentom. Ty możesz być kolejny!

Wiemy, że tego typu apele o pomoc widujecie często. Zazwyczaj, kiedy się je czyta, nie myśli się o tym jak wielką tragedię przeżywają ludzie proszący o pomoc. Gwarantujemy, że sposób myślenia zmienia się w momencie, kiedy tragedia przydarza się bliskiej Ci osobie. Nie bądź obojętny. My Tobie pomożemy! A Ty? – apelują bliscy Agaty z Centrum Wolontariatu w Turku.

Rejestracja jest bardzo prosta, wystarczy kliknąć w link: https://www.dkms.pl/pl/pomóżmy-agacie

i zamówić pakiet rejestracyjny do domu. Gdy pakiet przyjdzie pocztą, należy postępować zgodnie z załączoną instrukcją – pobrać wymaz z wewnętrznej strony policzka na trzy pałeczki oraz uzupełnić i podpisać formularz. Pakiet należy odesłać do Fundacji DKMS. Rejestracja jest całkowicie bezpłatna, a pakiet wystarczy wrzucić do skrzynki pocztowej wykorzystując kopertę zwrotną. Ważne, aby była to świadoma decyzja.

Ponadto każdy, kto chce pomóc, ma możliwość zamówienia tzw. ”Zestawu na 5!” zawierającego 10 pakietów rejestracyjnych, który umożliwia zarejestrowanie znajomych i rodziny. Wystarczy tylko wysłać maila do koordynatora Fundacji DKMS na  adres justyna.rogowiec@dkms.pl  w treści maila wpisując imię i nazwisko oraz  telefon kontaktowy. Im więcej zarejestrowanych potencjalnych dawców szpiku, tym większa szansa na znalezienie dawcy dla Oli oraz innych pacjentów potrzebujących przeszczepienia od dawcy niespokrewnionego.

Kto się może zarejestrować?

Do bazy dawców Fundacji DKMS mogą zarejestrować się wszystkie osoby o dobrym stanie zdrowia, między 18, a 55 rokiem życia, świadome i wyrażające zgodę na obie metody pobrania. Są dwie metody pobrania materiału genetycznego do przeszczepienia:

  • pobranie komórek macierzystych z krwi obwodowej (85% wszystkich pobrań),
  • pobranie szpiku z talerza kości biodrowej (15% wszystkich pobrań).

Na oddziałach hematologicznych są tysiące osób, które zmagają się z nowotworem krwi. Szacuje się,  że w Polsce co 40 minut ktoś słyszy taką diagnozę, co daje ponad 13 000 osób rocznie. Blisko 700 pacjentów kwalifikowanych jest do przeszczepienia szpiku od dawcy niespokrewnionego. Wszystkie te osoby potrzebują Twojej pomocy.


Tagi:

« lipiec 2022 » loading...
P W Ś C P S N
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.