Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa. Debata społeczna w Turku

Turek. Debata społeczna

Debaty społeczne to okazja, aby podzielić się spostrzeżeniami, wyrazić swoje opinie i zwrócić uwagę na problemy lokalnej społeczności. Jedna z nich na temat bezpieczeństwa w powiecie tureckim odbyła się po raz kolejny w kinie TUR. 11 kwietnia w debacie „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ” wzięli udział przedstawiciele samorządu, jednostek organizacyjnych, instytucji oraz lokalni mieszkańcy.

Organizatorem debaty był Komendant Powiatowy Policji w Turku mł.insp. Michał Grzelak, który przedstawił stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie powiatu tureckiego. Omówił najważniejszych elementy mające bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo mieszkańców. Przypomniał o aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa i zasadach jej funkcjonowania oraz efektach, jakie udało się osiągnąć przy jej pomocy. Nie zabrakło zagadnienia dotyczącego służby dzielnicowego. To dzięki tym funkcjonariuszom zależy skuteczne działanie i możliwość reagowania na problemy mieszkańców. Zaprezentowano także aplikację mobilną „Moja komenda”. Dzięki niej można odnaleźć najbliższą jednostkę Policji, sprawdzić jak nazywa się dzielnicowy i uzyskać pełne dane teleadresowe.

KPP w Turku podejmuje również szereg działań profilaktycznych skierowanych zarówno do ludzi młodych, jak i do seniorów. Mają one na celu zwiększanie poczucia bezpieczeństwa obywateli, jak i kształtowanie wśród nich świadomych postaw i zachowań, które w realny sposób przyczyniają się do zmniejszenia zjawisk społecznie niepożądanych.

Mieszkańcy mieli ponadto możliwość zadawania pytania i zwrócenia uwagi na ważne dla nich kwestie. Poruszono tematy związane między innymi z bezpieczeństwem w ruchu drogowym na drodze W470, parkowania na ulicach Szerokiej oraz Wąskiej. Zwrócono uwagę na problem kierowców poruszających się z nadmierną prędkością na os. Wyzwolenia, motocyklistów, czy kierowców quadów po terenach leśnych.

Były i słowa podziękowań za dotychczasową współpracę między lokalnym środowiskiem a funkcjonariuszami.


Tagi: ,

Kalendarz wydarzeń

« Kwiecień 2019 » loading...
P W Ś C P S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
czw 25

Turek. Drzwi otwarte w ZST

25 kwietnia godz. 09:00 - 15:00
pt 26

Kino TUR. Corgi, psiak Królowej

26 kwietnia - 29 kwietnia
pt 26

Kino TUR. Ciemno, prawie noc

26 kwietnia - 29 kwietnia

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.