Brudzew. Bajkowy karnawał w bibliotece

Brudzew. Bajkowy bal karnawałowy

Karnawał to czas balów, maskarad, tańców i zabaw. Czas, w którym bawią się nie tylko dorośli. Z myślą o najmłodszych mieszkańcach gminy Brudzew biblioteka publiczna zorganizowała Bajkowy Bal Karnawałowy. 24 stycznia, stawili się w niej postacie z bajek, baśni i animowanych filmów. Zabawie towarzyszyło wręczenie nagród za czytelnictwo.

Karnawałowe szaleństwo, to wspaniała okazja do zabaw dla dzieci. W czwartkowe popołudnie ogarnęło małych i tych jeszcze mniejszych czytelników brudzewskiej biblioteki. Na Bajkowy Bal Karnawałowy przybyli w strojach z ulubioncyh bajek i baśni. Pomysłów na przebranie im nie brakowało. Były księżniczki, czarownice, wróżki, śnieżynki, kowboje, policjanci, strażacy a także batman, czy Myszka Miki. W magiczny świat bajek wprowadzili ich smerf Huber i pszczółka Karolina.  Przy tanecznych rytmach znanych piosenek udali się w świat Kubusia Puchatka, Czerwonego Kapturka, czy Pszczółki Mai. Przygotowane zabawy i konkursy wywołały uśmiechy radości na twarzach kilkulatków.

Najlepsi czytelnicy nagrodzeni

Wiktoria, 6 lat

Choć wiele się mówi, że po książki sięga się coraz rzadziej to wciąż jest duża grupa, dla których są one bardzo ważne – dzieci. Corocznym zwyczajem Biblioteka Publiczna Gminy Brudzew nagrodziła wczoraj swych najaktywniejszych i zarazem najmłodszych czytelników. Wśród blisko 70 wyróżnionych prym wiedzie 6-letnia Wiktoria. Mała czytelniczka wręcz pochłania książki, w minionym roku przeczytała ich aż 496. Choć na bal przybyła w stroju baletnicy, to przyznała się, że chciałaby zostać w przyszłości Mionkiem, czyli ulubioną postacią z bajki. Zastanawia się też nad zawodem kosmetyczki. Do jej ulubionych książek,  których czyta po 5 dziennie należą również te o księżniczkach, a ostatnio zaczytuje się w bajce o przygodach Roszpunki.

 


Tagi: , ,

Prosimy oceń artykuł


Kalendarz wydarzeń

Dodaj firmę do katalogu

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.