Ślubowania i pierwsze decyzje. Brudzewscy radni nowej kadencji rozpoczęli pracę

Brudzew. Sesja rady gminy

Pierwsza po wyborach samorządowych sesja Rady Gminy Brudzew została zwołana przez konińskiego komisarza wyborczego na 21 listopada. Nowo wybrani radni złożyli ślubowanie, podobnie jak wybrany po raz czwarty na stanowisko wójta Cezary Krasowski. Był to też dzień pierwszych decyzji związanych z wyborem przewodniczącego i wiceprzewodniczących rady.

Wczoraj brudzewscy radni przystąpili do pracy. Otwarcia inauguracyjnej sesji VIII kadencji dokonał radny senior Kazimierz Wdowiński. Cezary Krasowski po zaprzysiężeniu na wójta dziękował mieszkańcom gminy za zaufanie i ponowny wybór. Słowa podziękowania skierował także do radnych, kół gospodyń wiejskich, stowarzyszeń, strażaków, członków komisji wyborczych oraz pracowników gminy i swoich konkurentów w wyborach.

Kierunki rozwoju naszej gminy określiliśmy i dalej będziemy kontynuować to, co rozpoczęliśmy. Ale bez wsparcia, bez pracy, bez wzajemnego zrozumienia i bez kompromisu nie da się wiele zrobić. Dlatego proszę o wsparcie, o kompromis, o zrozumienie, o wyrozumiałość. Na pewno wtedy łatwiej będzie nam wszystkim pracować dla dobra naszych mieszkańców – podkreślił włodarz gminy po czym otrzymał gratulacje od przedstawicieli instytucji i organizacji.

Pierwsze decyzje brudzewskich radnych

Po złożeniu ślubowań jedną z pierwszych decyzji rajców tej kadencji był wybór prezydium rady. Zgłoszone zostały dwie kandydatury – Kazimierza Wdowińskiego pełniącego dotychczas tę funkcję oraz Piotra Maciaszka. Ten ostatni jednak wycofał swoją kandydaturę. Komisja skrutacyjna, w której znaleźli się Iwona Hofman, Mirosław Andrzejewski i Dariusz Kiciński po przeliczeniu głosów poinformowała, że kandydat uzyskał poparcie 9 radnych, 1 głos był przeciw (oddano pięć głosów nieważnych i dziesięć głosów ważnych).

Na wiceprzewodniczących wybrano Piotra Maciaszka, który uzyskał poparcie wszystkich 15 radnych i Zdzisława Kaźmierczaka. Przy tej kandydaturze oddano 9 głosów “za”, 2 “przeciw”, pozostałe 4  były to głosy “nieważne”.

29 listopada kolejna sesja, na której rajcy m.in. ustalą skład komisji stałych i wybiorą ich przewodniczących. Podejmą również uchwałę w sprawie programu współpracy z organizacjami pozarządowymi.


Tagi: , , , ,

« Październik 2019 » loading...
P W Ś C P S N
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
sob 19

Kino TUR. Playmobil. Film

18 października - 21 października
sob 19

Kino TUR. (Nie)znajomi

18 października - 21 października
pt 25

Kino TUR. Wyprawa Magellana

25 października - 28 października
pt 25

Kino TUR. Wojna o prąd

25 października - 28 października

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.