Brudzew. W szeregach OSP Chrząblice od 10 po… 70 lat

OSP Chrząblice dokonała podsumowania ubiegłego roku. Sobotnie walne zebranie sprawozdawcze było również doskonałą okazją do wręczenia odznaczeń i podziękowań zarówno najaktywniejszym druhom, jak i tym co związani są z nią od wielu lat. W jej szeregach jest bowiem druh Józef Lament, od 70 lat w służbie św. Floriana.

OSP Chrząblice, to połączenie młodzieńczej werwy z doświadczeniem – podkreślił wicestarosta dh Władysław Karski. Obecnie jednostka zrzesza 62 druhów, w tym 8 kobiet. W połowie 2018 roku została włączona do KSRG, co zaznaczono było jak najbardziej trafnym wyborem. Pokazały to trzy wielkie pożary, które miały miejsce na terenie powiatu tureckiego. Druhowie brali udział w gaszeniu pożarów m.in. w tartaku w Smulsku, hal w Profim oraz Sun Garden. Za tę gotowość bojową i udział w akcjach ratowniczych zostali wyróżnieni przez wicestarostę okolicznościowymi statuetkami.

Otrzymali je: Szymon Maciaszek, Piotr Maciaszek, Grzegorz Rosiak, Kacper Szkopek, Adam Maciaszek, Piotr Rosiak oraz Tomasz Maciaszek.

Oczkiem w głowie jednostki jest MDP, która zajęła w 2019 roku pierwsze miejsce w gminnych zawodach pożarniczych. Jest zespołem, który startuje w zawodach wg systemu CTIF. Także podczas sobotniego spotkania zostali docenieni jej opiekunowi: Szymon Maciaszek, Piotr Maciaszek i Piotr Rosiak oraz sami członkowie drużyny.

W służbie od 10 po 70 lat

Pomagają, ratują życie i dorobek ludzi. Są tam, gdzie potrzebne jest wsparcie. Wielu z nich związało swe losy z ochotniczą strażą pożarną jeszcze za czasów młodzieńczych i trwają w niej po dziś dzień. Dowodem na to mogą być medale, które dziesięcioro ochotników otrzymało “Za wysługę lat”. Wręczono je za:

  • 10 lat – Annie Rosiak,
  • 15 lat – Piotrowi Ptasińskiemu, Wojciechowi Walendowskiemu
  • 20 lat – Tomaszowi Przybyle, Dariuszowi Rychterowi
  • 30 lat – Maciejowi Lamentowi
  • 40 lat – Piotrowi Maciaszkowi, Piotrowi Witule
  • 50 lat – Bogumiłowi Rosiakowi, Kazimierzowi Pawlakowi.

Ochotnicy chrząblickiej straży mogą być niezwykle dumni z faktu, iż w ich szeregach jest druh chyba o jednym z najdłuższych w Polsce staży. Nieprzerwanie od 70 lat w OSP służy bowiem Józef Lament, który także otrzymał wyróżnienie. 88-letni już strażak nie zapowiada, że kończy służbę. Obecnie wspiera swoich młodszych kolegów.

Tego dnia szczególne podziękowanie trafiło ponadto w ręce mł. bryg. Piotra Pieśkiewicza – chciałbym podziękować jednej osobie, która swoją radą i doświadczeniem pomogła nam wejść do KSRG – mówił prezes OSP Chrząblice Piotr Maciaszek.


Tagi: ,

« sierpień 2022 » loading...
P W Ś C P S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.