Co z tą debatą? Wiarygodność burmistrza legła w gruzach

od lewej: Piotr Rybarski, Romuald Antosik

Na koniec debaty w I turze ówcześni kandydaci na burmistrza zgodnie deklarowali, że w drugiej gotowi będą debatować z udziałem publiczności. Od dwóch dni jesteśmy świadkami debaty o debacie. Rybarski do niej prze, a Antosik unika konfrontacji z publicznością. Wiarygodność burmistrza legła w gruzach.

Jesteśmy świadkami debaty o debacie. Piotr Rybarski nie unika jej, jeśli tylko będzie zorganizowana z udziałem publiczności. Gotów jest nawet wziąć na siebie ciężar wynajęcia sali oraz opłacenia ochrony. To jeden z warunków konińskiego portalu, który miałby debatę obsłużyć medialnie. Romuald Antosik takich deklaracji nie składa, chociaż jako urzędujący jeszcze burmistrz, ma o wiele większe możliwości zapewnienia warunków lokalowo-technicznych dla takiego przedsięwzięcia. Jednym zdaniem można podsumować, że Rybarski chce debatować, a Antosik szuka pretekstów do wycofania się.

Przypomnijmy, iż wszyscy kandydaci deklarowali, że w drugiej turze gotowi będą do debaty z udziałem publiczności. Romuald Antosik także taką deklarację złożył.

Burmistrz Antosik unika debaty?

Portal LM.pl opublikował zapis z technicznego spotkania online w sprawie ustalenia warunków ewentualnej debaty pomiędzy R. Antosikiem a P. Rybarskim. Burmistrz kilkukrotnie proponował, by debata odbyła się w Koninie w siedzibie portalu, czyli bez udziału publiczności. Wiarygodność burmistrza w tym momencie legła w gruzach.

Ponadto z zapisu tego spotkania dowiadujemy się, że burmistrz intensywnie pracuje po godz. 15.00. Ciekawe czy potwierdzą to mieszkańcy, którzy uskarżali się na mocno ograniczony dostęp do burmistrza. Burmistrz Antosik głosił również, że nie może zamknąć miasta w czasie debaty. Trudno wywnioskować, co miał na myśli.

Brudna kampania

Przed II turą rozpoczęła się brudna kampania. Publikowane są anonimowe teksty. Kolportowane są spreparowane materiały sprzed kilkunastu lat. Łączy je brak oznaczenia, kto odpowiada i kto finansuje taką akcję. Cel też mają wspólny: uderzyć w kontrkandydata. Tak się składa, że w obu przypadkach celem jest Piotr Rybarski, rywal aktualnego burmistrza. A kto zyskuje na szkalowaniu kandydata Koalicji Obywatelskiej? Odpowiedź jest oczywista.

Dariusz Młynarczyk


Tagi: , , ,

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.