Dobra. Tadeusz Gebler objął stanowisko burmistrza

Dobra. I Sesja rady miejskiej

Podczas dzisiejszej sesji inauguracyjnej Rady Miejskiej w Dobrej Tadeusz Gebler, zwycięzca październikowych wyborów samorządowych na burmistrza złożył uroczyste ślubowanie. Tym samym objął stanowisko burmistrza Dobrej. 

Uroczyste zaprzysiężenie byłego przewodniczącego Rady Powiatu Tureckiego odbyło się w Centrum Kultury w Dobrej. Po ślubowaniu nowy burmistrz złożył podziękowania komisji wyborczej, poprzedniej radzie miejskiej, ustępującemu burmistrzowi Andrzejowi Piątkowskiemu, wyborcom oraz swojej rodzinie.

Poparcie, które uzyskałem jako mandat zaufania od społeczeństwa nakłada na mnie ogromne zobowiązanie i odpowiedzialność za losy naszej małej ojczyzny. Dziękuję wyborcom za mandat zaufania, którym mnie obdarzyli. Mam nadzieję, że razem z Radą Miejską w Dobrej podołamy temu zadaniu i będziemy zmieniać na lepsze naszą rzeczywistość i nie zawiedziemy waszego zaufania. Ze swej strony zapowiadam kadencję przebiegającą w atmosferze dialogu i porozumienia, a nie podsycania kłótni – mówił nowo panujący włodarz Dobrej.

Zadeklarował, że ważne i strategiczne decyzje będzie podejmował przy udziale i w konsultacji z mieszańcami. W swojej pracy będzie zabiegał o doskonalenia bazy oświatowej i kulturalnej. Chce także pozyskiwać środki i inwestować je w bezpieczeństwo mieszkańców. Tutaj w szczególności w OSP i jednostki KSRG, a także umacniać współpracę z policją. Ważna dla niego będzie także infrastruktura drogowa, dbanie o kulturę fizyczną i sport. Chce rozwijać działania całego społeczeństwa poczynając od potrzeb najmłodszych mieszkańców gminy, a skończywszy na seniorach. W planach ma również współprace z powiatem z tureckim na zorganizowanie lepszej organizacji transportu publicznego.

Współpraca i zgoda buduje

Tadeusz Gebler podkreślił, że duży nacisk chce położyć na współpracę nie tylko pomiędzy samorządami gminnymi, ale i powiatowym, wojewódzkim i na szczeblu rządowym.

Współpraca i zgoda buduje. Pod hasłem współpracy rozumiem wspólne działania przynoszące korzyści wszystkim partnerom, a działanie kosztem drugiego. O taką współprace będę zabiegał.

Wśród obietnic burmistrza znalazły się i takie, jak wspieranie inicjatyw lokalnych, zabieganie o tworzenie grup odnowy wsi oraz kół gospodyń wiejskich. Zadowoli mogą być i sołtysi, którzy otrzymali deklarację zmiany systemu wynagradzania dla nich na korzystniejszy. Będzie również dbał o sprawy rolników. Do współpracy zaprosił wszystkich którzy chcą działać i którym taka współpraca jest bliska.

Andrzej Piątkowski przechodzi na emeryturę

Tego dnia ze stanowiskiem pożegnał się burmistrz Andrzej Piątkowski, który pełnił tę funkcję od trzech kadencji. Nie tylko burmistrz, ale i były dyrektor ZS-P w Dobrej nie krył zadowolenia, że wśród radnych obecnej kadencji zalazło się aż ośmiu absolwentów tejże szkoły.

Po ślubowaniu pana burmistrza przechodzę spokojnie na emeryturę. W swoim życiu miałam wielkie szczęście. Kiedy rozpoczynałem pracę samorządową spotkałem się z wielką życzliwości. Bo przecież bez niej nie można wiele zrobić. Przez trzy kadencje samorządu, trzy rady miejskie, wszyscy kierownicy jednostek organizacyjnych to są ludzie apolityczni. Mam nadzieje, że kiedy opadnie już ten kurz powyborczy również w naszej gminie nie będzie żadnej polityki głęboko w to wierzę i jestem przekonany. Tego całej radzie, panu burmistrzowi i wszystkim kierownikom jednostek życzę. W zgodzie, zrozumieniu można budować i osiągać sukcesy – mówił były burmistrz.

Zarówno nowy, jak i ustępujący burmistrz otrzymał gratulacje i kwiaty od obecnych na sesji przedstawicieli rady, instytucji oraz pracowników Urzędu Gminy Dobra.

 


Tagi: , , ,

Kalendarz wydarzeń

« Maj 2019 » loading...
P W Ś C P S N
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
sob 25

Turek. Wystawa Na zdrowie

6 maja - 27 czerwca
sob 25
sob 25
sob 25

Dni Malanowa

25 maja - 26 maja

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.