gm. Turek. Sołtys pyta radnego, a radny wójta

Turek. Sesja Rady Gminy

Na piątkowej sesji gminy Turek w punkcie wolne wnioski pojawiły się pytania odnośnie drogi powiatowej w Szadowie i ścieżki rowerowej Turek – Kaczki Średnie. Autorami owych pytań byli sołtys Kalinowej Jan Karbowy oraz radny powiatowy Andrzej Wojtkowiak.

Sołtys Jan Karbowy na sesji Rady Gminy Turek 9 lutego, dopytywał się radnego powiatowego Andrzeja Wojtkowiaka o łuk na drodze w Szadowie, gdzie jest problem z wyjazdem – jak będzie trup, to będziecie robić dopiero – mówił. Sołtys zarzucał radnemu, że nic w tej sprawie się nie dzieje i stanowczo żądał odpowiedzi, kiedy ta droga zostanie zrobiona.

Wpierw sołtysowi Kalinowej odpowiedzi udzielił wójt Karol Mikołajczyk:

stosowne pisma, informacje przesłaliśmy do zarządu powiatu w tej kwestii, zresztą na wniosek radnego Wojtkowiaka, ilustrowane zdjęciami.

Natomiast radny powiatowy Andrzej Wojtkowiak odpowiedział:

W miesiącu listopadzie kolego sołtysie złożyłem pismo odnośnie interwencji na temat tej drogi i tego zakrętu. Otrzymałem odpowiedź, że będzie zrobiona i niestety termin się przedłuża.

Radny poinformował, że może to pismo przedstawić. Co też Jan Karbowy skomentował słowami – ja nie chce pisma, ja chce drogę. Wykonawcą jest Zarząd Dróg Powiatowych, radny został poinformowany telefonicznie przez kierownika ZDP  – że będzie robiona. Informację tę potwierdził wójt gminy – takie plany mają, to potwierdzam. Pytanie kiedy?

Z kolei Andrzej Wojtkowiak zapytał wójta o dokumentację i realizację ścieżki rowerowej na drodze 83 prowadzącej do Kaczek Średnich. Radny dopytywał również czy w tym roku jest realne wykonanie tej ścieżki?

Z tego co wiem, to gmina dokumentację wykonała, natomiast na moje zapytanie do burmistrza Turku o możliwość realizacji od strony miasta niestety do dzisiaj odpowiedzi nie otrzymałem – mówił radny.

Udzielając odpowiedzi wójt poinformował radnego powiatowego, iż dokumentacja została wykonana, zarówno ze strony gminy, jak i miasta – ale dla informacji, to gmina Turek tę dokumentację zrobiła – mówił wójt. W żartach było słychać z sali, że za długo czekano na burmistrza żeby się ruszył. Istnieje pewna umowa z w tym zakresie z burmistrzem miasta – skomentował żarty wójt.

Dokumentacja została wykonana od ul. Słonecznej do Kaczek Średnich, do drogi na Kowale. Zadanie ma wykonać GDDKiA, bo jak zaznaczył Karol Mikołajczyk, to jest ich zadanie. Toczone są w tej chwili rozmowy.

To zadanie, jak też zadanie ścieżka Słodków – Albertów zostało wpisane do realizacji na lata 2017 – 2023. Wójt przyznał, że dużo zależy od decyzji politycznych, bo takie zapadają na poziomie Ministerstwa Infrastruktury. Dużo będzie zależało od osób „trzymających władzę”.

Radny Wojtkowiak poinformował radnych, iż pytanie odnośnie tej drogi i chodnika w Albertowie zostało zadane także posłowi Ryszardowi Bartosikowi.

Obiecał, że w roku 2018 będzie robiony ten remont łącznie z chodnikiem do Słodkowa. Wierzę, że pan poseł będzie się starał i zrobi obie te inwestycje – powiedział Andrzej Wojtkowiak.

Czas pokaże czy z obietnic złożonych na ostatniej sesji przez posła Ryszarda Bartosika coś wyjdzie i zarówno ścieżki rowerowe Turek- Kaczki Średnie, jak i Słodków – Albertów zostaną zrobione.


Tagi: , , , , , ,

« Sierpień 2019 » loading...
P W Ś C P S N
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
pon 19
pt 23
sob 24
sob 24
nie 25

gm. Turek. Dożynki gminno-miejsko-parafialne

25 sierpnia godz. 12:30 - 20:00
nie 25
pon 26

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.