Kolejne starty nastolatków z klubu Striker Turek

Kolejne startu nastolatków z klubu Striker Turek

Początek sezonu startowego dla zawodników i zawodniczek z klubu przy Mickiewicza po woli się kończy. Starty kontrolne oraz obozy przygotowawcze dla kadrowiczów również.

W miniony weekend ścisła kadra karateków brała udział w Otwartym Pucharze Karate Kyokushin  w Golinie. W składzie naszej reprezentacji znaleźli się Lena Dzieciątkowska, Nikodem Żuchowski oraz Maja Janczyk.

Lena

Pierwszą walkę z ekipy Strikera miała Lena. Walcząca w kategorii wiekowej 13-14 latek w  wadze do 50kg miała przeciwniczki z Bydgoszczy, Inowrocławia oraz Poznania. Z małego turnieju zrobiły się wielkie zawody, których napięcia Lena nie wytrzymała. Pewnie i mocno wychodząc do walki, zapomniała o obronie i przez swoją nieuwagę dwukrotnie otrzymała kopnięcie w głowę, ostatecznie przegrywając przed czasem. Sroga lekcja ale miejmy nadzieję że wyciągniemy wnioski i wrócimy silniejsi.

Nikodem

Kolejną osobą był Nikodem startujący w kategorii 9-10 latków w  wadze do 33 kg.  Nikosiowi biorącemu udział w turnieju po przerwie nie brakowało ducha walki, walecznego serca oraz mocy, brakło szczęścia oraz doświadczenia. Przeciwnik Nikodema dzięki przysłowiowemu sprytowi nie pozwolił na odpowiednie skrócenie dystansu. Przez cała walkę uciekał zadając techniki na wstecznym i wygrał pojedynek na punkty. Czasem przegrana w dobrym stylu jest lepsza niż wygrana w byle jakim.  

Maja

Ostatnia osobą która walczyła była Maja biorąca udział w kategorii wiekowa 9-10 latek w  wadze powyżej 33 kg. Zawodniczka z Turku trenuje rok i był to jej pierwszy start w życiu w konkurencji kumiete – walk ontaktowych. Maja stoczyła 2 wspaniałe walki dzięki którym zajęła 3 miejsce w swojej kategorii wiekowej. To wielkie osiągnięcie dla tak młodej zawodniczki co w przyszłości rokuje super osiągnięciami.

Z zawodnikami przybywał trener Karate – Ariel Więcławek:

Jestem dumny z moich podopiecznych. Cieszy fakt, że mimo tak małego doświadczenia (w przypadku Majki oraz Nikodema) nasi fighterzy chcą startować w zawodach. Nie boją się rywalizować z innymi i dumnie reprezentują naszą mała ojczyznę. Co raz większe grono trafia do Nas na zajęcia, co świadczy o tym, że chyba wykonujemy dobrą „robotę”. Przy okazji chciałbym zaprosić na zajęcia w naszym klubie. Od małego do dużego, każdy na pewno znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Konsultacje juniorów

Równolegle w Legionowie za stolicą odbywały się ostatnie konsultacje juniorów K-1 oraz Low – Kick Polskiego Związku Kickboxingu. W konsultacjach trwających 2 dni wzięli udział Aleksander Kowalczyk oraz Patryk Szulc. 3 jednostki treningowe, po kolei podzielone była na walkę w zwarciu, półdystansie oraz dystansie, wszystkie zakończone tym co prawdziwe misie lubią najbardziej – sparingami. Była to wielka chwila bo w zasadzie były to jedne z ostatnich walk przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy Juniorów w Czarnogórskiej Budvie. W składzie oprócz Olka znaleźli się jeszcze Szymon Kałużny oraz Iwo Adamek. Cała trójka już za kilka tygodnie wyjeżdża na turnieje życia. Trzymajcie za Naszych zaciśnięte pięści!

Klub składa podziękowania za wsparcie dla Stowarzyszenia wszystkim osobom i firmom, które na co dzień pomagają wspinać się zawodnikom ku wymarzonym sportowym celom:

Restauracji Hacjenda z Malanowa za pokrycie kosztów wyjazdu, najlepszej Pizzerii w Uniejowie – Pico Belo, Firmie Dźwig Met – Tomasz Piaseczny, Firmie Wojbud Piętno – Marcin Wojciechowski, FPE Systems, InfoBase – systemy informatyczne Łukasz Milczarek oraz Waldek Werbiński, Firmie WłodarTRANS, Firmie Energo-Trans-Met, radnemu Pawłowi Kwiatkowskiemu, restauracji Hacjenda z Malanowa, Gosi i Jarkowi Janusik – właścicielom Apteki Zielonej za wsparcie medyczne.


Tagi:

« sierpień 2022 » loading...
P W Ś C P S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.