lekkoatletykaPowiat TureckiSportWyróżnione

Medale i rekordy młodych lekkoatletów z powiatu

Świetne występy zanotowali młodzi sportowcy z powiatu tureckiego podczas Mistrzostw Wielkopolski w Lekkiej Atletyce oraz zawodów w Pile. Zawodnicy klubów ze Słodkowa i Władysławowa zdobyli medale mistrzostw województwa oraz poprawiali rekordy życiowe. Bardzo dobrze spisali się także uczniowie z Tuliszkowa, którzy wywalczyli podium w czwórboju lekkoatletycznym.

Pięć medali dla UKS Skoczek Władysławów

Bardzo udanie zakończyły się Mistrzostwa Wielkopolski U12, U14 i U16 w Poznaniu dla zawodników UKS Skoczek Władysławów. Osiemnastoosobowa reprezentacja klubu wróciła z pięcioma medalami.

Złoty medal w pięcioboju U16 zdobył Igor Karczewski, który uzyskał 2518 punktów i poprawił rekordy życiowe w czterech konkurencjach. Srebrne medale wywalczyli Laura Pawłowska w rzucie piłeczką palantową oraz Szymon Matusiak w biegu na 110 metrów przez płotki. Brązowe medale zdobyli Filip Zieliński oraz sztafeta 4×100 metrów U16.

W zawodach uczestniczyło ponad 1200 zawodników z całej Wielkopolski.

Sukcesy zawodników UKS Sprinter Słodków

Udane starty zaliczyli także reprezentanci UKS „Sprinter” Słodków podczas Mistrzostw Wielkopolski w Lekkiej Atletyce w Poznaniu. Razem

Srebrny medal w biegu na 2000 metrów zdobyła Wiktoria Kasprzak z czasem 7:07.02. Wynik daje nadzieję na kwalifikację do Mistrzostw Polski Młodzików. Bardzo dobrze pobiegł również Bartosz Rzempołuch, który na dystansie 800 metrów uzyskał czas 1:54.79. Wcześniej wygrał ogólnopolski mityng w Warszawie zapewniając sobie udział w Mistrzostwach Polski U-20 w Zamościu.

Wielu zawodników poprawiło rekordy życiowe. Udane starty zanotowali m.in. Sebastian Pietrzak, Amelia Ignaczak, Zuzanna Dęga, Zofia Grzegorek i Seweryn Ogrodowczyk.

Brąz Tuliszkowa w czwórboju

Bardzo dobrze zaprezentowali się również uczniowie Szkoły Podstawowej w Tuliszkowie podczas Mistrzostw Wielkopolski w Czwórboju Lekkoatletycznym rozegranych w Pile. Dziewczęta zdobyły brązowy medal z dorobkiem 1265 punktów. Chłopcy zakończyli rywalizację na czwartym miejscu, tracąc do podium zaledwie osiem punktów.

Sukces indywidualny odnieśli także Michalina Wojciechowska i Bartosz Bugno, którzy zdobyli srebrne medale w biegu na 60 metrów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × 5 =