Nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Tuliszkowie bez burmistrza

Tuliszków. Sesja rady miejskiej

Radni miejscy Tuliszkowa musieli zebrać się dziś na sesji nadzwyczajnej. Burmistrz Krzysztof Roman, który złożył wniosek o zwołanie sesji na poniedziałek sam nie pojawił się na obradach. Nie omieszkał mu tego wytknąć wiceprzewodniczący rady Wit Bryliński.  

Za nieobecność burmistrza na sesji w jego imieniu przepraszał Łukasz Marciniak kierownik Referatu Rozwoju Gospodarczego. Swoje niezadowolenie z braku włodarza wyraził radny Bryliński, który nie szczędził krytyki pod jego adresem.

Burmistrz zwołał sesję nadzwyczajną i to jest dla mnie niezrozumiałe, dlaczego go na tej sesji nie ma. Tym bardziej, że zgodził się na taki termin, bo sam ustalałem termin i podpisywałem wniosek o jej zwołanie w zastępstwie przewodniczącego. Powiem brutalnie – to jest robienie żartów z organu stanowiącego. Jeżeli zwołuje się sesję nadzwyczajną, to wypadałoby się na tej sesji pojawić – mówił wiceprzewodniczący rady pozostawiając mieszkańcom do oceny postawę Krzysztofa Romana.

Forma współpracy obecnej rady i burmistrza pozostawia wiele do życzenia. W związku z tym wiceprzewodniczący zastanawiał się jeszcze w jaki sposób będzie można podejmować dalej jakiekolwiek uchwały.

Dla mnie to jest sytuacja niezrozumiała – podkreślił na koniec swojej wypowiedzi.

Wniosek o zwołanie sesji na 29 lipca burmistrz złożył w biurze rady. Powodem jej zwołania była konieczność ustalenia wzoru wniosku o wypłatę dodatku energetycznego. Umożliwi on uruchomienie procedery naboru wniosków we wrześniu. Dwa kolejne punkty porządku obrad dotyczyły projektów uchwał w sprawie zmiany wieloletniej prognozy finansowej oraz budżetowej. Zmiany w WPF wynikają z dwóch postępowań przetargowych, które były realizowane na przełomie czerwca i lipca, dotyczące przewozów szkolnych dla dzieci. Przetarg został rozstrzygnięty, wybrana została najkorzystniejsza oferta. Umowa jest zwierana na rok szkolny, nie na rok budżetowy, konieczne jest więc wskazanie środków w WPF – mówił Łukasz Marciniak.

Kolejny przetarg dotyczył ubezpieczenia gminy i miasta Tuliszków oraz podległych jednostek organizacyjnych ubezpieczenia. Jest to usługa wieloletnia, w związku z czym w celu zawarcia umowy konieczne jest również wskazanie środków w WPF. Na wniosek mieszkańców sołectw Ogorzelczyn oraz Ruda dokonano także zmian między paragrafami i działami w uchwale budżetowej.

Wszystkie uchwały podjęte zostały jednomyślnie.


Tagi: , , ,

« Sierpień 2019 » loading...
P W Ś C P S N
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
pt 23
sob 24
sob 24
nie 25

gm. Turek. Dożynki gminno-miejsko-parafialne

25 sierpnia godz. 12:30 - 20:00
nie 25

Brudzew. Dożynki gminno – parafialne w Kolnicy

25 sierpnia godz. 13:00 - 20:00
nie 25
nie 25

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.