Od serca na święta, czyli świąteczna zbiórka krwi

W poniedziałek (12.12.2022) odbyła się kolejna i ostatnia w tym roku akcja krwiodawstwa. – “Przez cały rok zachęcaliśmy osoby czy to osobiście, czy też poprzez social media, aby zostali krwiodawcami. Dzisiejsza zbiórka krwi to tylko jedno z tego typu wydarzeń. Tuż przed świętami 29 osób postanowiło od serca podzielić się tym cennym darem” – informuje Klub HDK im. kard. S. Wyszyńskiego przy parafii Św. Barbary w Turku.

Tylko dziś udało się zebrać 13 050 ml krwi. – Cieszy nas fakt, że wśród dawców były również osoby, które zdecydowały się zarejestrować jako potencjalni dawcy szpiku kostnego – podkreśla organizator akcji.

Tego dnia na krwiodawców, którzy przyłączyli się do akcji czekały upominki i słodkości od naszego klubu oraz niezawodnych sponsorów m.in. Ambro Logistics, Nadleśnictwo Turek – Lasy Państwowe, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Turku.

Ty też możesz pomóc

Opiekę medyczną na każdej akcji zapewnia Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu. Krew mogą oddać osoby od 18 do 65. roku życia o wadze min. 50 kilogramów. W dniu oddania krwi trzeba być wyspanym, wypoczętym i zdrowym – nie mieć objawów przeziębienia, nie przyjmować żadnych leków. Ważne też aby zjeść lekkostrawny posiłek.


Tagi: , ,

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.