Radny Seńko pyta. Starosta Kałużny rżnie głupa

od lewej: starosta Kałużny, radny Seńko (2020)

Wczoraj odbyła się sesja Rady Powiatu Tureckiego zwołana w trybie nadzwyczajnym. Staroście tak śpieszyło się ze zwołaniem sesji, że “zapomniał” w porządku obrad zaproponować punktu o sytuacji w szpitalu. Przypadek? Radny Seńko nie doczekał się odpowiedzi na swoje pytania.

Dla starosty Kałużnego, wicestarosty Karskiego, klubu radnych PiS sytuacja w SP ZOZ w Turku jest najwyraźniej normalna. Ocenę takiej postawy pozostawiamy czytelnikom. Ponadto decyzją przewodniczącego rady Piotra Szewczyńskiego (także PiS) obrady przeprowadzono w trybie korespondencyjnym. Taki tryb obrad prawie całkowicie uniemożliwia prowadzenie dyskusji na forum rady.

Radni mogli swoje pytania przesłać jedynie drogą emailową do godz. 12.00 Z możliwości takiej skorzystał radny Mariusz Seńko. Starosta Kałużny zamiast skupić się na udzieleniu odpowiedzi na w miarę konkretne i szczegółowe pytania, zaczął szerzyć propagandę sukcesu. Ze słów starosty wyłonił się obraz dobrze funkcjonującego szpitala, o który dba PiS. Jednym słowem Dariusz Kałużny cynicznie rżnął głupa

Jakie pytania zadał radny Mariusz Seńko?
(pisownia oryginalna)
  1. Dlaczego Zarząd Powiatu jako wnioskodawca zwołania sesji w trybie nadzwyczajnym nie umieścił punktu dotyczącego omówienia aktualnej sytuacji dotyczącej SP ZOZ w Turku i informacji dotyczącej  zabezpieczenia opieki medycznej dla mieszkańców powiatu  tureckiego. W przedmiotowym trybie nie jest możliwa zmiana porządku obrad bez zgody Zarządu Powiatu.
  2. Czy służby Wojewody Wielkopolskiego konsultowały z przedstawicielami Powiatu Tureckiego decyzję dotyczącą przekształcenia SP ZOZ w Turku w szpital jednoimienny przed podjęciem takiej decyzji. Kto wprowadził w błąd Wojewodę przekazując niewłaściwe dane i informacje techniczno – organizacyjne na temat szpitala w Turku.
  3. Czy Zarząd omawiał decyzję Wojewody Wielkopolskiego dotyczącą przekształcenia SP ZOZ w Turku w szpital jednoimienny. Jeżeli tak, to czy jest protokół z posiedzenia Zarządu na którym było to omawiane. Jakie było stanowisko Starosty i Zarządu Powiatu w tej sprawie.
  4. Jakie było stanowisko Starosty Tureckiego oraz Zarządu Powiatu w zakresie złożenia przez dyrektora SP ZOZ w Turku odwołania od decyzji Wojewody Wielkopolskiego zmieniającej  funkcjonowanie SP ZOZ w Turku w szpital jednoimienny.
  5. Czy kwestia  dotycząca ewentualnego złożenia odwołania od decyzji Wojewody Wielkopolskiego dla SP ZOZ w Turku była omawiana i konsultowana z przewodniczącym Komisji Zdrowia oraz Komisji Bezpieczeństwa Rady Powiatu Tureckiego.
  6. Jak wygląda obecnie funkcjonowanie oddziałów SP ZOZ w Turku. Jakie oddziały mogą świadczyć pomoc medyczną mieszkańcom powiatu tureckiego i w jakim zakresie. Które oddziały zostaną przekształcone w oddziały „Covidowe. Czy będą funkcjonowały poradnie specjalistyczne w szpitalu. Jak będą wyglądały przyjęcia chorych na izbie przyjęć.
  7. Czy Zarząd rozważał wykorzystanie budynku po oddziale płucnym i jego adaptacje na oddział „Covidowy”.
  8. Na które oddziały szpitala został złożony wniosek w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na zadanie pn. „Przebudowa oddziałów w SP ZOZ w Turku”

Odpowiedzi udzielone przez pana starostę Dariusza Kałużnego w trakcie wczorajszej sesji uważam za dalece niewystarczające – dyplomatycznie skomentował radny Seńko.


Tagi: , ,

« Grudzień 2020 » loading...
P W Ś C P S N
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
wt 01

Turek. Wystawa “Turek wczoraj i dziś – część 2″

1 października godz. 00:00 - 31 grudnia godz. 00:00
sob 05

Kalinowa. Zbiórka krwi

5 grudnia godz. 09:00 - 13:00

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.