Striker wśród najlepszych na Mistrzostwach Polski Karate Kyokushin

Klub Striker. Mistrzostwa Polski Karate Kyokushin

W sobotę, 30 listopada najstarsze miasto w Polsce, gościło najlepszych zawodników z kraju na Mistrzostwach Polski Karate Kyokushin. Do Kalisza zjechało 205 zawodników z 33 klubów. Patronatem turnieju była Polska Federacja Kyokushin Karate. Organizacją zajął się Kaliski Klub Kyokushinkan Karate pod przewodnictwem sensei Tomasza Jeżyka 2 dan.

Na zawodach nie zabrakło najlepszych z sekcji kyokushin klubu Striker w Turku. W skład reprezentacji weszli: Lena Dzieciątkowska (Malanów), Zuzanna Drewniak (Kawęczyn), Adrianna Kolenda (Turek), Wiktor oraz Adam Wierzbicki (Goszczanów).

Striker wśród najlepszych na Mistrzostwach Polski Karate Kyokushin

Cała drużyna zaprezentowała się wyśmienicie zdobywając drugie miejsce drużynowo w układach walki kata. Na najwyższym stopniu podium stanęła Lena Dzieciątkowska w kategorii do lat 12 oraz Adrianna Kolenda w konkurencji wiekowej do 16 lat.

Po konkurencji technicznej zawody przybrały charakter walk pełnokontaktowych kumite. Najwięcej do zrobienia miał Wiktor oraz Lena. Ich kategorie były najbardziej obsadzone. By dostać się do finału trzeba było wygrać 4 pojedynki.

Nikt nie mógł zatrzymać Leny, zawodniczka niczym czołg przejechała po swoich przeciwniczkach. Żadna z jej konkurentek nie potrafiła zatrzymać „pędzącej maszyny” z Malanowa, która większość swoich pojedynków wygrywała po zdobyciu WAZARI (1/2 KO) – podkreśla klub.

Lena była jedną z najlżejszych w swojej kategorii wagowej. Wiktor w pierwszym swoim pojedynku wygrał po zdobyciu WAZARI. W drugim pojedynku po twardej walce przegrał i odpadł na 1/8 finałów. Początkowo lepiej prosperował młodszy z braci, który cały pojedynek prowadził na punkty. Niestety w ostatniej fazie walki przez błąd techniczny przegrał swój pojedynek. Przeciwnik był na tyle przebiegły, że Adam mimo szczerych chęci nie zdołał już nadrobić tej straty.

Po 3 latach przerwy od startu w karate jedna z zawodniczek Strikera Zuzanna Drewniak, postanowiła sprawdzić swoje umiejętności w tej formule walki. Na co dzień trenuje w sekcji kickboxingu, w której zdobywa systematycznie osiągnięcia.

Z początkiem września w naszym klubie zaczęła funkcjonować sekcja karate i Zuzanna wraz z grupą junior zaczęła przygotowywać się do tego turnieju. Trzy miesiące przygotowań, codzienne treningi oraz wyrzeczenia dały rezultat. Pierwsze dwa pojedynki wygrała na punkty dostając się do ścisłego finału. Tam musiała zmierzyć się z utytułowaną zawodniczką z Bydgoszczy. Zbyt małe doświadczenie w walce na takim szczeblu nie pozwoliło jednak zawodnicze na wygranie tego pojedynku. Mimo tego dzielnie walczyła do samego końca. Wszystkie te trzy osoby pierwszy raz startowali w turnieju o tak wysokiej randze – zaznacza Striker.

Adrianna Kolenda wraca po kontuzji

W najstarszej kategorii wiekowej mierzyła się najbardziej utytułowana zawodniczka sekcji karate Adrianna Kolenda. Miała ona nie lada orzech do zgryzienia ponieważ wracała po kontuzji biodra. Niepełne przygotowanie motoryczne spowodowane brakiem czasu (przebytej prędzej kontuzji) nie pozwoliło jej na stuprocentowe przygotowanie się do tego turnieju.

Jechaliśmy na te zawody z myślą, że nikt nie trafi w niedoleczone miejsce. O ile w konkurencjach technicznych nie ma się co bać o kontuzjowane miejsce, o tyle w walkach kumite szansa urazu jest zdecydowanie większa. W pierwszy pojedynku poszło, jak z płatka. Adrianna prowadziła cały czas i ostatecznie wygrała na punkty. W drugiej rundzie również dostała się do finału. Tam pech! W początkowej fazie walki przeciwniczka trafiła Adę w naruszone miejsce na nodze. Niestety, brak szczęścia, niefart lub jak ktoś woli „lucky kick” spowodował przerwanie świetnej passy. Ada ukończyła turniej na drugim stopniu podium. Tak to bywa w sporcie, że nie zawsze lepszy zawodnik wygrywa pojedynek – informuje Striker.

Drużynę karate czeka teraz krótki odpoczynek, a już niebawem kolejne zmagania na arenach kraju i na świecie.

Wracamy na sale treningową by dalej udoskonalać kunszt walki. Trzymajcie za Nas zaciśnięte pięści – apeluje turkowski klub.

Striker składa podziękowania za wsparcie stowarzyszenia Romualdowi Antosikowi burmistrza Turek oraz wszystkim osobom i firmom, które na co dzień pomagają spinać się ku wymarzonym sportowym celom.

Bez Was nie byłoby nas! By szczyty zdobywać!: Restauracja Pico Belo w Uniejowie,-Dźwig Met-Tomasz Piaseczny, Wojbud Piętno – Marcin Wojciechowski, FPE Systems, -InfoBase – systemy Informatyczne, Łukasz Milczarek oraz Waldek Werbiński, IzoSerwis – izolacje przemysłowe Jakub Kowalczyk, biuro rachunkowe PIT-Paweł Tylki, „GilTrans” Auto-Handel-Transport, Adrian i Eryk Gil.

materiał nadesłany


Tagi: , ,

« Czerwiec 2020 » loading...
P W Ś C P S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.