Turek. Czasem tak niewiele trzeba… Nakrętki z serca trafiły do Łukasza

Serce dla Turku. Nakrętki z serca trafiły do Łukasza

Czasem tak niewiele trzeba, aby zorganizować wymierną pomoc. Można chociażby ustawić duży pojemnik w kształcie serca na plastikowe nakrętki, tak jak zrobił to Samorząd Osiedla nr 2 w Turku, który pisze – “Jakiś czas temu, wzorem innych miejscowości postanowiliśmy postawić #SERCEDLATURKU. W grudniu ubiegłego roku pomysł stał się faktem”. Od tego czasu serce zapełniało się coraz większą liczbą korków. We wtorek pojemnik został opróżniony. Pierwsze nakrętki z niego trafiły do Łukasza Padgórskiego. Pieniądze z ich sprzedaży przeznaczone zostaną na jego rehabilitację.

#SERCEDLATURKU stanęło przed krytą pływalnią Ośrodka Sportu i Rekreacji. Wielki pojemnik, to nie tylko dbałość o segregację odpadów, ale także podanie pomocnej dłoni potrzebującym. Posłużyć ma do organizowania zbiórek charytatywnych. Chcemy tymi nakrętkami pomagać wszystkim, którzy tej pomocy potrzebują – zaznacza Samorząd Osiedla nr 2. Takim, jak Łukasz – młody mieszkaniec Turku, który od urodzenia choruje na postępujący zanik mięśni typu Duchenn’a. Z dotychczasowych zbiórek można było dofinansować zakup dla niego nowego wózka, a następnie rehabilitację.

Nakręceni na pomaganie

Pojemnik na plastikowe nakrętki ma zachęcić do pomagania. Teraz każdy sam może przyjść i wrzucić je do tego wielkiego serca. W ubiegłym tygodniu zostało ono po raz pierwszy opróżnione. Nakrętki z niego zostały przekazane, tak jak dotychczas rodzinie Łukasza. – Dziękujemy każdemu darczyńcy z osobna, każdemu kto przyczynił się do jego zapełnienia – podkreśla Samorząd i dodaje –

– dziękujemy także Romualdowi Antosikowi – burmistrzowi Turku oraz dyrektorowi OSiRu Krzysztofowi Kolendzie za udostępnienie miejsca na serce. Całość naszej małej inwestycji została sfinansowana ze środków budżetu miasta.

Serce przeznaczone jest na wszelkie plastikowe nakrętki bez względu na kształt, czy kolor. Mogą to więc być nakrętki, np. z butelek po wodzie mineralnej, napojach, mleku. W czerwonym koszu przy basenie zostawić możemy również zakrętki po chemii gospodarczej, kosmetykach czy środkach czyszczących. Zamiast trafić do śmieci, otrzymają drugie życie. Po ich przerobieniu na surowiec wtórny mogą powstać np. kolejne zakrętki, plastikowe opakowania, rury PCW, wiadra, czy łopaty. W Turku trzy podobne pojemniki znajdują się również w innych miejscach.


Tagi: ,

« styczeń 2022 » loading...
P W Ś C P S N
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.