Turek. Z początkiem nowego roku oddali krew

Turek. Zbiórka krwi

Z początkiem nowego roku, 4 stycznia na krytej pływalni w Turku odbyła się honorowa akcja krwiodawstwa. Organizatorem zbiórki był SHDK Klub HDK im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego przy parafii św. Barbary w Turku przy współpracy z kaliskim Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. W tym roku akcje Klubu wspierają Samorząd Osiedla nr 2 oraz Miasto Turek. Każdy kto zdecydował się oddać krew otrzymał m.in. paczkę regeneracyjną. 

Ludzie, którzy wiedzą co to radości z dzielenia się tym, co najcenniejsze nie zwiedli. Pierwsi dawcy stawili się na miejscu poboru już przed godz. 8.00. Punkt poboru odwiedził wiceburmistrz Jerzy Kurzawa. Pierwsza zbiórka w nowym roku zgromadziła blisko 30 dawców. Pozwoliło to na pozyskanie około 10 litrów krwi.

“To z waszych serc rodzi się lepszy świat”

Dziś uhonorowano ludzi, którzy odpowiadają na potrzeby ratowania życia i zdrowia. Jak mówią – ich celem jest niesienie pomocy drugiemu człowiekowi. Osoby te zasłużyły na szczególne podziękowania, a także odznaczenia “Zasłużony Honorowy Dawca Krwi” – podkreśliła prezes Klubu Lidia Patrzykąt. Z rąk z-cy burmistrza otrzymali je:

  • III stopnia za oddanie 6 litrów krwi: Adrian Wojtczak, Łukasz Bandachowicz;
  • II stopnia za oddanie 10 litrów krwi – kobieta oraz 12 litrów krwi – mężczyzna: Dorota Budka, Dawid Milczarek, Adrian Wojtczak;
  • I stopnia za oddanie 18 litrów krwi: Dawid Milczarek.
Wspierają krwiodawców

Razem można więcej. W organizację tegorocznych akcji krwiodawstwa postanowił zaangażować się Samorząd Osiedla nr 2. Zaprosił do współpracy Miasto Turek oraz OSiR. Pomocy nie odmówili także MDK, PTTK w Turku, jak również lokalny przedsiębiorca. Na dawców czekały bowiem wspaniałe wypieki od piekarni Wietrzyk Eugeniusz. Także krwiodawcy, tacy jak pani Elżbieta osłodzili im ten dzień. Ponadto można było skosztować jabłek ufundowanych przez Przemysława Polińskiego. Osoby, które na miejscu oddawały krew otrzymały również od miasta kalendarze.

W dzisiejszej akcji brali udział Arleta Derdziak, Przemysław Filipiak, Marta Kiszewska, Barbara Nowinowska, Lidia Patrzykąt, Joanna oraz Mirosław Piekarczykowie, Agata Przybylak i Przemysław Poliński.

Następna zbiórka dzielenia się z potrzebującymi życiodajnym płynem, zapowiadana jest na 8 marca.


Tagi: ,

« wrzesień 2021 » loading...
P W Ś C P S N
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.