Uczniowie „Piątki” w drodze po mandat posła Sejmu Dzieci i Młodzieży.

Uczniowie „Piątki” w drodze po mandat posła Sejmu Dzieci i Młodzieży.

Kolejny raz uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5 przystąpili do rywalizacji o mandat posła Sejmu Dzieci i Młodzieży. Temat wiodący tegorocznej, XXVIII sesji brzmi: „Jakie ideały żołnierzy Armii Krajowej i Narodowych Sił Zbrojnych przetrwały i odniosły zwycięstwo? Które z tych wartości są dla Ciebie ważne? Przedstaw na przykładzie wybranego bohatera lub bohaterki.”

Cele postanowione przez organizatorów to przede wszystkim kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich oraz współodpowiedzialności młodych ludzi za podtrzymywanie i rozpowszechnianie tradycji narodowej i państwowej. Ponadto popularyzowanie i upowszechnianie wiedzy o wydarzeniach historycznych i bohaterach lokalnych oraz ich znaczeniu dla historii, dziedzictwa i tożsamości lokalnej oraz narodowej.

O mandat poselski w tym roku ubiegają się aż trzy zespoły:

  • Tatiana Smak i Oliwier Czekała z kl. 7 c postanowili prześledzić życie i działalność Eugeniusz Kokolskiego pseudonim „Groźny”;
  • Agnieszka Naglewska i Nikola Kostrzewa z kl. 7d zajęły się postacią Włodzimierza Pietrzaka pseudonim „Balk”,
  • Michał Filas i Igor Budynek z kl. 7b zajęli się osobą Leonarda Kolędy pseudonim „Leonek”.

Wszystkie grupy dokonały kwerendy materiałów źródłowych. Poszukiwały miejsc związanych z bohaterami ich projektów. Ankietowały mieszkańców Turku pod kątem wiedzy o żołnierzach AK związanych z naszym miastem. Przygotowały gazetki i ulotki, a także prelekcje promujące działalność w/w postaci. Efektem pracy uczniów są dwa filmy, które pojawią się na stronie www.youtube.com oraz strona internetowa http://nanksp5.blogspot.com.

28 kwietnia zostaną ogłoszone wyniki konkursu, a 1 czerwca 230 młodzieżowych zespołów z całej Polski zasiądzie w ławach poselskich podczas XXVIII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży.


Tagi: ,

« sierpień 2022 » loading...
P W Ś C P S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.