UKS Piątka Turek w finale Mistrzostw Wielkopolski. Brawo Wy!

UKS 5 Turek vs. Energetyk Poznań

Mamy to chciałoby się krzyknąć. UKS Piątka Turek po dwumeczu znalazła się w finale Mistrzostw Wielkopolski Seniorów, a tym samym w barażach o II ligę. Wczoraj ponownie pokonała drużynę Enea Energetyk Poznań.

Po słabym meczu Tura Turek cieszy zwycięstwo turkowskiej drużyny siatkarzy. Na wyjeździe 3:2 pokonała w rewanżu podobnie, jak dwa tygodnie temu poznański zespół.

W pierwszym secie można było zauważyć problemy naszej drużyny z aklimatyzacją w hali, popełniliśmy bardzo dużo prostych błędów, głównie w zagrywce i przyjęciu. Kolejne dwie partie przebiegły wyraźnie pod nasze dyktando. Zdominowaliśmy przeciwnika, mimo niesamowitego dopingu miejscowych kibiców pewnie prowadziliśmy 2:1, by oddać inicjatywę w secie czwartym rywalowi. Tie-break rozpoczęliśmy od kilkupunktowej przewagi, którą utrzymaliśmy już do końca meczu – informuje Adam Banasiak.

Wygrywając dwumecz nasza drużyna zapewniła sobie udział w finale mistrzostw Wielkopolski, a także udział w barażach o II ligę mężczyzn.

Lp. Zespół Mecze Pkt Zw. Sety + Sety – pkt + pkt –
1 UKS PIĄTKA Turek 2 4 2 6 4 214 201
2 ENEA ENERGETYK Poznań 2 2 0 4 6 201 214

Finał Mistrzostw Wielkopolski rozegrany zostanie również na zasadzie dwumeczu z drużyną LZS Orzeł Reklamowy Gadżet Osiecza, jeszcze aktualnym Mistrzem Wielkopolski. Zespół w sobotnim meczu pokonał AZS UAM Poznań.

1 LZS Orzeł ReklamowyGadżet Osiecza 2 4 2 6 4 218 194
2 AZS UAM Poznań 2 2 0 4 6 194 218

Pierwszy mecz finałowy już 9 marca, drugi 16 marca.

Rywal w tym sezonie dysponuje bardzo szerokim i wyrównany składem, jednak pokazaliśmy już, że możemy nawiązać z nim wyrównaną walkę i chcemy co najmniej zagrać dwa dobre mecze – kontynuuje zawodnik i zarazem trener seniorów UKS Piątka Turek.