60 lat KGW Chrząblice. Piękna karta historii

60 lat, to piękna karta historii. Właśnie tyle lat liczy sobie Koło Gospodyń Wiejskich w Chrząblicach (gm. Brudzew). W sobotę, 13 października wśród przyjaciół z sąsiednich kół, przedstawicieli samorządu oraz instytucji z terenu gminy świętowało swój jubileusz.

Diamentowy można by rzec jubileusz obchodziły chrząblickie gospodynie. Zaproszenie na to niecodzienne wydarzenie przyjęli: wójt gminy Brudzew – Cezary Krasowski, przewodniczący Rady Gminy Brudzew – Kazimierz Wdowiński, zastępca wójta Gminy Brudzew – Paweł Jacaszek, sekretarz gminy Brudzew – Tomasz Józefowicz, radna powiatu tureckiego – Barbara Zielińska, kierownik LBS w Strzałkowie/Oddział w Brudzewie – Elżbieta Zawadzka oraz dyrektor GOK „Wozownia” – Nina Kropidłowska.

Wszyscy zgodnie podkreślali, że nie da się kultywować tradycji bez kół gospodyń wiejskich oraz OSP. To właśnie wspólnota kobiet  i druhowie upowszechniają i kultywują tradycję ludową oraz z pasją poświęcają czas dla innych.

Wydarzenie przypomniało nie tylko historię działalność koła, ale także czasy w których organizacja powstała. Historia kołasięga 12 listopada 1958 roku, kiedy to na zebraniu, w którym uczestniczyło 16 pań powołano KGW Chrząblice. Dziś na swoim koncie ma mnóstwo społecznych działań. Udział w przeróżnych imprezach gminnych, regionalnych służących promocji gminy, a także integracji mieszkańców gminy.

Każdy jubileusz jest ważnym świętem i wydarzeniem. Jest okazją do dokonania oceny dotychczasowych osiągnięć i wyznaczania nowych celów oraz zadań. Skłania do różnych refleksji, wspomnień oraz podziękowań – mówiła przewodnicząca KGW Chrząblice Mirosława Maciaszek dziękując wszystkim, z którymi przez lata przyszło kołu współpracować. 

“Cóż jest wart piękny dom na lichych fundamentach”

Szczególne podziękowania trafiły do Stanisławy Wdzięcznej, Zofii Ptasińskiej oraz Kazimiery Modrzejewskiej

– dziękuję za trud, za poświęcony czas, za zaangażowanie w działalność naszego koła. Gdyby nie te panie dzisiejszej uroczystości może by nie było. Na tych paniach koło opierało swoją działalność – cóż jest wart piękny dom na lichych fundamentach – a to są nasze dobre fundamenty – kontynuowała przewodnicząca.

W tak wyjątkowym dniu były życzenia, kwiaty, a także gratulacje. Na stołach królowały wyśmienite dania, oczywiście działa rąk gospodyń a na parkiecie muzyka przygrywana przez DJ Bartka. Zabawa trwała do późnych godzin nocnych, a uczestnicy jubileuszu zapamiętają go na pewno na długo.


Tagi: , ,

Kalendarz wydarzeń

« Marzec 2019 » loading...
P W Ś C P S N
25
26
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
pon 25

Kino TUR. Lego® Przygoda 2

22 marca - 25 marca
pon 25

Kino TUR. Green Book

22 marca - 25 marca
pt 29

Kino TUR. Kobiety mafii 2

29 marca - 1 kwietnia

Dodaj firmę do katalogu

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.