Blogm. TurekSpołeczeństwo

Turek. „Jedynka” dołączy do #SuperKoderów

Od września „Jedynka” rusza z zajęciami, #SuperKoderzy. Uczniowie z tej szkoły będą się uczyć programowania. Do programu podstawową zgłosiły dziewczęta z klasy 7c: Nina Misiek i Barbara Maleta pod kierunkiem Emila piekarczyka.

#SuperKoderzy to program edukacyjny Fundacji Orange. Jest przeznaczony dla uczniów klas 4-8, w tym dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. W czasie cyklu zajęć prowadzonych na lekcjach poszczególnych przedmiotów uczniowie poznają podstawowe zasady programowania. Jednocześnie wykonują zadania zgodne z podstawą programową danego przedmiotu.

#SuperKoderzy uczą się grać na bananach, programować stację pogodową, tworzyć interaktywne multimedialne reportaże, a nawet własne strony internetowe czy gry dla robotów.

materiał nadesłany

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × trzy =