Studentka pyta o wpływ DeVeris na warunki i jakość życia mieszkańców

Deveris

Ankieta DeVeris. O firmie napisaliśmy wiele artykułów. Rozpoczęliśmy społeczną dyskusję, gdyż jak informowali nas czytelnicy, mieszkanie w sąsiedztwie tej firmy jest sporym wyzwaniem. Niestety, wciąż mówią i piszą, że smród wydobywający się z zakładu jest nie do zniesienia. Teraz ta firma stała się przedmiotem badań studentki.

Przedstawiciel firmy tłumaczył, że odór to przejściowy dyskomfort związany z wdrożeniem nowej technologii. Wprowadzono zabezpieczenia w formie kurtyn przeciwodorowych, które miały ograniczyć wydobywający się z niej zapach, to jednak jak zapewniają mieszkańcy z tej części miasta niewiele w tej sprawie zmieniło. Były skargi do WIOŚ w Koninie, petycja, pisma do władz miasta oraz powiatu. Teraz prócz dyskusji na forum publicznym mogą poprzez ankietę ocenić wpływ DeVeris na życie w jej pobliżu.

Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie niniejszej ankiety, dzięki której zgromadzę informacje niezbędne do napisania pracy licencjackiej. Badanie dotyczy wpływu funkcjonowania firmy DeVeris na warunki i jakość życia mieszkańców w przestrzeni miejskiej na przykładzie Turku – napisała studentka Uniwersytetu Łódzkiego, Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego.

W ankiecie studentki znalazło się 11 pytań oraz metryczka, w której trzeba określić swoją płeć, wiek, wykształcenie i status zawodowy. W formularzu pyta m.in. o to czy mieszkańcom odpowiada pobliskie sąsiedztwo Tureckiej Strefy Inwestycyjnej? Czy firma DeVeris się w niej znajdująca powoduje jakikolwiek dyskomfort mieszkańców? Czy ma ona wpływ na ich zdrowie oraz na środowisko? Pytania dotyczą również o podjęte działania władz w sprawie firmy oraz ich efekty.

Ankieta DeVeris. Zamierzasz wypełnić? Kliknij w link do —> ankiety.

foto: archiwum Turek24

Tagi: ,

« Lipiec 2020 » loading...
P W Ś C P S N
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.