Aleksander Kowalczyk zdobywa Puchar Świata WAKO w Budapeszcie

Aleksander Kowalczyk i Szymon Kałużny na Kickboxing World Cup w Budapeszcie

W stolicy Węgier odbywał się Puchar Świata WAKO Hungarian World Cup. W turnieju wzięli udział Szymon Kałużny oraz Aleksander Kowalczyk. Dwójka snajperów z tureckiego Strikera zaprezentowała się znakomicie. Oboje stanęli na podium. Aleksander Kowalczyk zdobył Puchar Świata, natomiast Szymon Kałużny dopiero w walce finałowej przegrał, ostatecznie zajmując drugie miejsce.

Szymon Kałużny pierwszy rok startuje w kategorii seniorów, co niewątpliwie nie jest proste dla młodych zawodników, którzy muszą rywalizować z doświadczonymi „kotami”. W turnieju walczył w najtwardszej formule walki K-1, w kategorii do 71 kg. 

Pierwsza walkę wygrywam z Bułgarem 3:0 kwalifikując się przy tym do strefy medalowej. Był to najtrudniejszy przeciwnik. W drugim pojedynku skrzyżowałem rękawice z przeciwnikiem z Austrii i sędziowie wskazali na mnie 3:0.

W finale spotkałem się z rywalem z Austrii, do polowy drugiej rundy prowadziłem 3:0 ale niestety rywal trafił mnie kolanem a nos już był uszkodzony przez co nie bylem zdolny do dalszej walki. Nos złamany. Był to mój pierwszy tak poważny start w tym roku w seniorach.. Bardzo zadowolony jestem z tego startu bo motywuje mnie on do dalszej pracy. Teraz czas na przerwę, na regeneracje i wracamy na sale
– relacjonuje Szymon Kałużny

Drugi zawodnik Olek Kowalczyk walczył w formule LOW KICK. Swoja koronną techniką, ścinał przeciwników niczym łany zboża. Wszystkie pojedynki wygrał pewnie na punkty.

Oprócz przeciwników musiał również walczyć z wirusem, którego złapał kilka dni przed samym turniejem i dlatego tym bardziej należą się słowa uznania za to osiągniecie dla Aleksandra
– podkreśla Kamil Więcławek

Każdy z zawodników bardzo dobrze rokuje na przyszłość. Mamy nadzieję, że już niedługo przyjdą wielkie pojedynki zawodowe oraz starty w największym turnieju jakim są Igrzyska Olimpijskie, a Kickboxing jako dyscyplina do niej należy.

Aleksander Kowalczyk i Szymon Kałużny na Kickboxing World Cup w Budapeszcie

Tagi: ,

« lipiec 2022 » loading...
P W Ś C P S N
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.