Będą nowe zasady wynajmowania mieszkań komunalnych

Komunalny blok mieszkalny na osiedlu Wyzwolenia w Turku

Zasady wynajmowania mieszkań komunalnych na osiedlu Wyzwolenia ulegną zmianie. Dotychczasowe zasady przyjęte uchwałą rady miasta były niedopracowane. Miasto ogłosiło konsultacje nad nowym projektem uchwały w tej sprawie. Nowe zasady uchwali najprawdopodobniej już nowa rada miejska.

Miasto opublikowało komunikat, z którego dowiadujemy się, iż ogłoszono konsultacje społeczne w sprawie wynajmowania miejskich lokali mieszkalnych. To o tyle dziwne, że taką uchwałę radni przyjmowali na sesji 26 lutego 2024 r. Projekt tej uchwały był też wcześniej poddawany konsultacjom, ale nikt nie zgłosił uwag do niej.

Okazuje się, że rozwiązania zaproponowane przez magistrat (burmistrza) są niedopracowane, a zapisy mało precyzyjne. Stąd wynikła konieczność przygotowania nowej uchwały rady miejskiej z zasadami wynajmowania mieszkań. W nowym projekcie uchwały znalazły się zapisy dotyczące osób niepełnosprawnych, umożliwienia najmu osobom o niższych dochodach, osobom samotnie wychowującym dzieci lub rodzinom wielodzietnym.

Konsultacje społeczne potrwają tylko do 21 marca.

Ogłoszenie i pełna treść proponowanych zmian znajduje się —> TUTAJ


Tagi: ,

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.