Burmistrz Antosik na temat kolei w Turku

Romuald Antosik na temat kolei w Turku

Stanowisko Burmistrza Miasta w sprawie kolei w Turku

W związku z publikacjami dotyczącymi budowy kolei oświadczam, że Miasto Turek jest zainteresowane każdą formą rozwoju, w tym również koleją do Turku.

Temat budowy linii kolejowej przewija się w tym mieście co najmniej od kilkudziesięciu lat. Niestety do chwili obecnej nikt nic z tym nie zrobił. I mam nadzieję, że osoby, które ogłosiły budowę kolei w naszym mieście myślą realnie o wykonaniu tego zadania, a nie są to tylko puste slogany o charakterze politycznym. Dlatego też, ze swej strony deklaruję współpracę z wszystkimi osobami i środowiskami, zarówno społecznymi jak i politycznymi, jeżeli naprawdę ich celem będzie budowa linii kolejowej do Turku.

Decydując o tym przedsięwzięciu trzeba wziąć pod uwagę, że będą na to potrzebne ogromne środki finansowe, a realnych kosztów budowy linii jeszcze nie znamy. Liczę na to, że inicjatorzy budowy kolei przedstawią w jak najszybszym czasie konkretny projekt przebiegu trasy połączenia kolejowego do Turku, uwzględniający dokładną lokalizację, wykupy gruntów, koszt i sposób jego podziału na wszystkie instytucje finansujące to zadanie. Trzeba wziąć pod uwagę także uciążliwość dla otoczenia i wiele innych aspektów, o których póki co nikt nie mówi.

Jeszcze raz podkreślam, że deklaruję współpracę i będę wspierał każdy projekt, którego celem będzie rozwój naszego Miasta. Natomiast nie będę uczestniczył w takich działaniach, których intencją jest tylko chęć zbijania kapitału politycznego kosztem Turku i jego mieszkańców.

Romuald Antosik
Burmistrz Miasta Turek


Tagi: , , ,

« sierpień 2022 » loading...
P W Ś C P S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.