Chłopaki z Tuliszkowa, czyli 5 urodziny Kasztelańskiej Kapeli

5 urodziny Kasztelańskiej Kapeli z Tuliszkowa

Za nami kolejne wyjątkowe wydarzenie w Tuliszkowie. 5 urodziny obchodziła Kapela Kasztelańska. W niedzielę, zagrała dla licznej publiczności przed miejsko-gminnym ośrodkiem kultury.

Młodzi duchem, dojrzali doświadczeniem, chłopaki z Tuliszkowa. Grupa siedmiu muzyków dzieli swój wolny czas z mieszkańcami gminy od 2014 roku. Od samego początku występuje w tym samym składzie: Aleksander Michalski – saksofon i klarnet, Roman Ścisły – skrzypce, Waldemar Dzięgielewski – vocal, banjo, trąbka, Tomasz Maćkowski – vocal, akordeon, Mariusz Dróżdż – vocal, perkusja, Jarosław Durkiewicz – vocal, gitara basowa, Tomasz Radecki – vocal, gitara.

Było dużo dobrej muzyki, życzenia, gratulacje i owacja na stojąco

Grają piosenki optymistyczne, promieniujące radością, czasem też z nutą melancholii i nostalgii, ale zawsze z powodzeniem bawiąc publiczność. Kapela występowała przed koncertem Alicji Majewskiej i Włodzimierzem Korczem. Współtworzyła programy satyryczne z tuliszkowskim Kabaretem Naszych Panów. W roku 2017 przygotowała koncert piosenek Czerwonych gitar „Ładne oczy masz”. W roku obecnym część zespołu zainicjowała nowy projekt muzyczny „Kasztelan Project Band”, który zaprezentował najpiękniejsze piosenki Zbigniewa Wodeckiego.

W urodzinowym repertuarze znalazły się natomiast takie utwory, jak: „My chłopaki z Tuliszkowa”, „Besame mucho”, „U cioci na imieninach”, „Krzychu”, “O Marianno” „Och Franka, Franka” czy „Umówiłem się z nią na 9-tą”.

Dla solenizantów życzenia oraz drobne upominki przekazali zaproszeni goście: w imieniu burmistrza Tuliszkowa – Sylwia Piechocińska, Zespół “Jesień” z Tuliszkowa, przedstawiciele Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Forum Kobiet w Tuliszkowie, Zespół “Tulibabki” oraz pracownicy Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Tuliszkowie z dyrektorem Mirosławem Rojkiem na czele.

Redakcja Turek24 zapytała kapelę m.in. o odczucia po niedzielnym koncercie.

T24: Jak wrażenia po urodzinowym benefisie?

MD: Wszyscy członkowie Kapeli Kasztelańskiej są pod mega wrażeniem i jednocześnie w wielkim szoku tego co odbyło się podczas naszego benefisu. To co się wydarzyło na zawsze pozostanie w naszej pamięci. Chcemy bardzo podziękować przede wszystkim dyrektorowi Miejsko-Gminnego  Domu Kultury w Tuliszkowie, panu Mirosławowi Rojkowi, który w sposób perfekcyjny zorganizował nam tak cudowny benefis. Czuliśmy się, jak prawdziwe gwiazdy krajowego formatu. Było wszystko, tort, duża publiczność, podziękowania, a nawet krótki występ artystyczny zorganizowany specjalnie dla nas. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że w tak uroczy sposób mogliśmy przeżyć ten wyjątkowy dla Kapeli jubileusz. Dla takich właśnie chwil warto zajmować się muzykowaniem. Takie wydarzenia są mobilizacją do dalszej pracy.

T24: Gracie muzykę można rzec “podwórkową”. Wynika to z potrzeby serca, z chęci ocalenia jej od zapomnienia, czy może jeszcze z innego powodu?

MD: Muzyka, którą wykonujemy ma charakter tzw. ,,podwórkowy”, gdyż taki był zamysł podczas powstawania kapeli. Chcieliśmy grać taką muzykę ponieważ w okolicy nie ma kapel o takim charakterze, a jak się dziś okazuje patrząc na liczną publiczność, która przychodzi na nasze koncerty zapotrzebowanie jest duże na tego rodzaju muzykę. Jest to również, jak najbardziej muzyka wynikająca z potrzeby serca, aczkolwiek jest też próbą przypomnienia starych dobrych niezapomnianych utworów i jednocześnie uchronienia ich przed zapomnieniem. Jest jeszcze coś co powoduje, że gramy taką a nie inna muzykę, a mianowicie pasja. Uwielbiamy się wspólnie spotykać, tworzyć i muzykować.

T24: Jakieś refleksje po 5-ciu latach wspólnego grania?

MD: Jeśli chodzi o refleksje to na pewno jedną z nich jest to że to, czym się zajmujemy potrafi łączyć. W Kapeli Kasztelańskiej występują 3 pokolenia a mimo tego dogadujemy się doskonale i gramy od początku powstania kapeli w niezmienionym składzie. Cieszymy się, że to co robimy nie jest nikomu obojętne, że na koncerty przychodzi coraz więcej osób z Tuliszkowa a okazuje się nawet, że pojawia się również publiczność z Konina czy Turku. Jest to więc bardzo motywujące do dalszej ciężkiej aczkolwiek sprawiającej wiele przyjemności pracy.

Z redakcją rozmawiał Mariusz Dróżdż – vocal, perkusja w Kapeli Kasztelańskiej z Tuliszkowa.


Tagi:

« Sierpień 2019 » loading...
P W Ś C P S N
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
nie 25

gm. Turek. Dożynki gminno-miejsko-parafialne

25 sierpnia godz. 12:30 - 20:00
nie 25

Brudzew. Dożynki gminno – parafialne w Kolnicy

25 sierpnia godz. 13:00 - 20:00
nie 25
nie 25
nie 25

Tuliszków. Czytanie Wśród Drzew

25 sierpnia godz. 16:00 - 19:00
pon 26
pon 26

Turek. Mobilna gra miejska

26 sierpnia godz. 11:00 - 14:00

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.