Piętno. Wakacje zakończył “II Piknik z Biblioteką”

Piętno (gm. Tuliszków) - II Piknik z Bi

1 września czas wracać do szkoły. Wydawać by się mogło, że końcówka wakacji może kojarzyć się wyłącznie ze smutkiem z powodu przekonania, że dwa miesiące minęły jak jeden dzień. Nic bardziej mylnego.

Mogli się o tym przekonać wszyscy, którzy przybyli 30 sierpnia br. na plac przy strażnicy OSP w Piętnie, gdzie już po raz drugi Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Tuliszkowie zorganizowała „.Piknik z Biblioteką”.

Organizatorzy zapewnili moc atrakcji. Do popołudniowej zabawy przy pięknej pogodzie zachęcał burmistrz Grzegorz Ciesielski. Imprezę poprowadziła Renata Chorążewska – dyrektor tuliszkowskiej książnicy, wspierana przez Grażynę Ratajczyk z filii biblioteki w Piętnie oraz Halinę Lędzką z MGBP w Tuliszkowie.

Podczas pikniku każdy mógł znaleźć coś dla siebie

Zorganizowano kiermasz taniej książki oraz mnóstwo gier i zabaw. Dzieci mogły pobawić się klockami, farbami czy przyozdobić sobie twarz zmyślnymi ozdobami. Dla najmłodszych przygotowano dmuchańce, które były oblegane do samego końca pikniku. O tym, że nauka najlepsza jest poprzez zabawę przekonywała zebranych pani ratownik, która na fantomach pokazywała dzieciom, jak należy udzielać pierwszej pomocy.

Po raz pierwszy w tym roku zorganizowano również „Konkurs Talentów”. Umiejętności wokalne, recytatorskie, taneczne i sportowe zaprezentowało grono 14 dzieci.

Zorganizowano także konkurencje sportowe

Nie obyło się  więc bez biegu w workach. Obowiązkowo pojawiły się wyścigi z elementem bibliotecznym, czyli bieg z książką na głowie oraz z harlequinami pod pachą.

Wykazać mogli się także dorośli

Niespodzianką był konkurs obierania marchewek na czas. Konkurencje sprawnościowe zdominowały Panie, które w przeciąganiu liny, zarówno w kategorii dzieci i dorosłych, nie dały żadnych szans Panom. Każdy z uczestników otrzymał słodki upominek, a udział w niektórych konkurencjach premiowano nagrodą w postaci książki i pamiątkowego dyplomu.

Organizatorzy oraz mieszkańcy sołectwa przygotowali również atrakcje kulinarne. Każdy mógł poczęstować się pysznym ciastem, wypić ciepłą kawę i przy ognisku upiec sobie kiełbaskę.

II „Piknik z Biblioteką” był podsumowaniem tegorocznych wakacji oraz prowadzonych warsztatów, a zarazem wspaniałym przykładem na to, że do wspólnej i  radosnej zabawy nie potrzeba „gwiazd” z pierwszych stron gazet. Tłumy jakie przybyły przed strażnicę OSP są na to najlepszym dowodem. Organizatorzy po raz kolejny pokazali, że przedwczesne było odsyłanie do lamusa tak popularnych przed laty w małych miejscowościach „majówek” i im podobnych form integracji na łonie natury, a do takich należy zaliczyć „II Piknik z Biblioteką”. Często zapomina się, że celem takich form spędzania wolnego czasu jest nie tylko dobra zabawa, ale także dostarczenie mieszkańcom godziwej rozrywki kulturalnej, a w tym konkretnym przypadku były to: promocja czytelnictwa i lokalnych talentów.

Na wyróżnienie zasługuje także postawa samych mieszkańców i druhów strażaków, którzy chętnie wsparli to niezwykle radosne wydarzenie.


Tagi: , , , ,

« Listopad 2019 » loading...
P W Ś C P S N
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
pon 18

Turek. Zbiórka używanych zabawek

6 listopada - 2 grudnia
pon 18

Wystawa “Nasza Polska w sercu Władysławowa”

11 listopada godz. 10:00 - 11 grudnia godz. 18:00
pon 18

Kino TUR. Był sobie pies 2

15 listopada - 18 listopada
pon 18

Kino TUR. Joker

15 listopada - 18 listopada
pon 18

Wystawa. „Turek 2019” – triennale

15 listopada - 31 grudnia
śr 20

Turek. Biesiada Piosenki z myszką

20 listopada godz. 16:00 - 18:00

Dodaj firmę do katalogu

Portale społecznościowe

Kontakt z Turek24

 email: redakcja@turek24.com.pl

tel. kom. 502 390 836-7

Wydawca: Kontur Media sp. z o.o.